Egész nap eszel, és még mindig éhes vagy. Bármit eszel, éhes vagy. Ha nem eszel, éhes vagy. Evés után egy-két órával újra éhes vagy. Magadra ismersz?
Ha folyamatosan éhesnek érzed magad, két dolog történhet a szervezetedben. Evés után egy órával éhesnek érzed magad. Sokan már nem is érzik a szomjúság érzését, mert hosszú-hosszú időn keresztül nem foglalkoztak azzal, hogy az agy jelez, „szomjas vagyok”, így az agy leáll egy idő után ezzel a jelzéssel, de természetesen nem teljesen. Amikor már nagy a kiszáradás odabent, vészjelzést ad le. Na, ezt a jelzést sokan éhségérzetnek érzik.
Próbáld ki ezt: étkezés után fél – egy órával fellépő újabb éhség érzet esetén igyál meg egy nagy pohár vizet. 15-20 perc elteltével, ha szomjas volt a tested, nem fogod érezni az éhséget, így már nincs is értelme enni.
Mi van akkor, ha még mindig fennáll az éhség ezután is? Amennyiben az étkezésed mennyisége megfelelő vagy akár túl sok is volt, akkor gyanakodhatsz arra, hogy inzulinrezisztenciád van. Igen, ilyenkor jöhetnek a sztereotípiák, „jaj, az úgyis népbetegség”, „nekem nem lehet olyan”, „de hát én rendszeresen sportolok, kizárt, hogy ilyen betegségem legyen”, és még nagyon sok mindent ide írhatnék, amit hallottam hosszú évek alatt…
Bárkinek lehet inzulinrezisztenciája! Igen, kedves Uraim, még nektek is!
Nagyon fontos, hogy ne hanyagoljuk el ezt az állapotot, mert nem véletlenül hívják a cukorbetegség előszobájának. Ha legyintünk, ha homokba dugjuk a fejünket, ha tagadjuk, hogy létezik attól még nem fog megszűnni, hanem óriási problémát fog okozni.
Mindent az inzulinrezisztenciáról és a mellékvese kifáradásról
A Testkép Mentor online és offline előadásain megértheted, miért alakulnak ki, hogyan előzheted meg őket, vagy ha már megvan a probléma, hogyan kell velük együtt élni.
Az offline előadás résztvevői ingyenes kineziológiai vizsgálaton vehetnek részt, ami során kiderítjük, fennáll-e náluk valamelyik egészségügyi probléma.
Neked vajon van? Ezekre a tünetekre érdemes odafigyelni:
Ha két-három válasz igaz rád, vagy éppen most csapsz a homlokodra, akkor a következő lépéseket kell megtenned:
1. Kivizsgálás
Ez egy terheléses cukorvizsgálat, ahol nem csak a glükóz (cukor) szintet nézik, hanem az inzulin szintet is (ez fontos!)
2. Készülj fel!
A vizsgálat reggelén vizet ihatsz, mást nem, és ételt se fogyassz! A laborban vért fognak venni tőled, majd utána meg kell innod egy 75 g szőlőcukor tartalmú löttyöt, majd 90 perc és 120 perc elteltével újra vért vesznek egy-egy alkalommal. Tehát ott kell majd ülnöd két órát! Vigyél magaddal könyvet, laptopot, színezőt, hogy lekösd magad!
3. Eredmény
Az eredmény kiértékelését bízd szakemberre!
4. Inzulinrezisztens vagyok
Keress fel táplálkozás tanácsadót, hogy tudjon neked segíteni! Ne kezdd el magadat „gyógyítani”!