Ha az ember nem tud valamit megmagyarázni, akkor kezdi el emlegetni a sorsot, a szerencsét, vagy végső esetben a véletleneket.
Számtalan furcsa történettel találkozhatunk, melyek előtt ledöbbenve, értetlenül állunk. Összeszedtünk néhány érdekes egybeesést, melyek minket is ledöbbentettek. Ha valaki esetleg logikus magyarázattal tud szolgálni, azok elméleteit szívesen fogadjuk.
Arizona és Nevada állam határán a képeslapokon is gyakran szereplő nagy teljesítményű vízerőmű építése közben 112 ember vesztette életét 1922-ben. J. G. Tierney volt az első áldozat december 20-án. Majd 13 évvel később, 1935. december 20-án Patrick Tierney volt az utolsó. A sors fintora, hogy a gátépítés munkálatainak első és utolsó áldozata apa és fia voltak.
1988 különleges évnek számít az autók és a foci szerelmeseinek. Ebben az évben hunyt el Enzo Ferrari, az ismert autógyár alapítója, majd alig egy hónappal később megszületett Mesut Özil, a német válogatott egyik klasszisa. Ebben a két esetben talán elsőre nincs semmi különös, de érdemes a két férfi fényképét egymás mellé tenni. A hasonlóság már-már ijesztő, van, aki úgy gondolja, hogy Ferrari reinkarnálódott Özilben.
I. Umberto olasz király 1900. július 28-án ellátogatott egy kis étterembe. Amikor a tulajdonos felvette a király rendelését, megdöbbenten tapasztalták a köztük lévő hasonlóságot. Majd elkezdtek beszélgetni és egyre több furcsaság derült ki. Mindkettőjük neve Umberto volt, mindketten 1844. március 14-én születtek. Ugyanazon a napon nősültek meg, és mindkét feleség neve Margherita volt. Az éttermet azon a napon nyitották, amikor a királyt megkoronázták. Másnap a király megtudta, hogy az étteremtulajdonost lelőtték egy rejtélyes lövöldözésben. Amikor a király részvétet nyilvánított, egy merénylő vele is végzett.
Egy nebraskai templom kórusának a tagjai összegyűltek minden szerdán este 19:20-kor, hogy próbáljanak. 1950. március 1-jén, ami szintén egy szerdai nap volt, este 19:20-kor a templom felrobbant egy gázszivárgás miatt. Hihetetlen módon senki sem sérült meg, ugyanis aznap a kórus minden tagja késésben volt, így nem értek oda a szokott időben.
14 évvel a tragikus esemény előtt Morgan Robertson megjelentette Értelmetlenség című regényét. Az 1898-as műben elsüllyedt egy hajó, mely a Titán nevet viselte. A fantázia és a valóság között a kapocs, hogy mindkét hajót elsüllyeszthetetlennek hitték, hasonló volt a technikai felépítésük, egyiken sem volt elegendő mentőcsónak, és mindkettő vesztét egy jéghegy okozta az Atlanti-óceánon.
Anne Parrish amerikai író egy párizsi könyvesboltban kutatott különleges gyöngyszemek után, amikor kezébe akadt egy könyv Dér Jankó történeteiről. Nagy volt az öröm, hiszen elmesélte a férjének, hogy gyermekként imádta ezeket a történeteket. A férj kivette a kezéből a könyvet, bele akart lapozni, majd az első oldalon meglepetés várta. Bele volt írva Anne neve és a szülői ház címe. Ez az övé volt, és évekkel később a könyv visszatalált hozzá egy másik országban, egy másik kontinensen.
Mark Twain 1835-ben született, pont akkor, amikor jól látható volt az üstökös. 1909-ben azt nyilatkozta, hogy úgy gondolja, amikor legközelebb megjelenik a Halley-üstökös, az ő élete akkor fog véget érni. A jóslata beigazolódott. 1910-ben, amikor az üstökös újra láthatóvá vált a Föld körül, másnap Twain távozott az élők sorából.