Sokan tudják, hogy rossz, önpusztító, de legalább is egészségtelen életmódot folytatnak, ám jóval kevesebben vannak azok, akik el is jutnak a változtatás elhatározásáig. Sajnos még kevesebben vannak azok, akik sikerrel birkóznak meg a feladattal, többnyire azért, mert a kísérletük során a három fő terület közül nem mindegyik kap elég hangsúlyt. Ha már belevágsz, legyen életre szóló életmódváltás!
Mire figyeljünk, ha egészséges életmódra váltanánk?
A nagy váltásnak három fő alappillére van: az első a káros szenvedélyek elhagyása, a második az étkezés korszerűsítése, a harmadik pedig a rendszeres testmozgás elkezdése. Mindehhez persze megfelelő elhatározásra és motivációra van szükség. Ha valóban úgy gondoljuk, hogy változtatni akarunk, tűzzünk ki rövid távú és hosszú távú célokat. A rövid távú célok segítenek abban, hogy a napi motiváltságot fenntartsák és sikerélményekhez juttassanak, amíg azt a bizonyos távoli célt elérjük. A sikerélmények nagyon fontosak az állandó továbblépéshez, az akaraterőnket és az önuralmunkat ugyanis mindig próbára teszik majd régi bevált szokásaink.
1. Búcsú a káros szenvedélyektől
A káros szenvedélyektől való megszabaduláshoz valóban nagyon fontos az erős elhatározás, ha valakinek túl régóta vannak káros szenvedélyei (akár dohányzás, akár alkohol, akár kábítószer), kérje szakember segítségét, hogy a siker biztos legyen. A változtatás óvatos és fokozatos legyen. Semmiképpen sem jó egyszerre elkezdeni a káros szenvedélyek elhagyását, a fogyókúrát és a sportolást. Ha mindent egyszerre akarunk a szervezettől, lehet, hogy belebukunk, mert nem vagyunk képesek olyan hirtelen egyszerre mindenhez alkalmazkodni.