Diétázás alatt ki ne érezné gyakran úgy, mintha az étkezés befejezetlen lenne, hiányérzettel állunk fel az asztaltól, és sokkal gyorsabban megéhezünk, mint indokolt lenne. Ilyenkor pedig jön a szenvedés és a sóvárgás, ami sok esetben nassolással és rossz érzéssel végződik. De mi a teendő, hogy ezt elkerüljük?
1. Minden főétkezés teljes értékű legyen
Egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás – és diéta során is – a legfontosabb, hogy minden főétkezés teljes értékű legyen, tartalmazzon megfelelő mennyiségű fehérjét, lassan felszívódó szénhidrátot, és ha lehet, minél változatosabb legyen. Ha két étkezés között megéhezünk, az annak a jele, hogy nem volt megfelelő az előző fogás, és ezen majd a továbbiakban érdemes változtatni.
Ilyenkor elsőként próbálkozzunk egy pohár vízzel, esetleg valamilyen alaposan megrágott gyümölccsel, ami kitölti a gyomrunkat.
2. Ne hagyjuk el teljesen a zsírokat
Tipikus diétás reflex, hogy minden zsiradékot ki kell iktatni a táplálkozásból az eredményesség érdekében, de ez így nem igaz. A "jó zsírok" igen is barátai a diétázóknak, és fontos szerepük van abban, hogy ne legyünk éhesek az étkezések között. Ezek a jó zsírok leginkább a nyersen préselt olajak, az olívaolaj, dióolaj, amit salátához vagy sütéshez érdemes használni, de ilyenek a zsírosabb húsú halak, mint a szardínia, a makréla vagy a lazac is, illetve az olajos magvak, diófélék, amelyek például uzsonnára tökéletesek.
A további 3 fontos tippért kattintsatok ide >>>