A fehér akác virágzásának főszezonja az ötödik és a hatodik hónapra tehető, és az allergén hatása megkérdőjelezhető. Szirmait önmagában, nyersen is fogyaszthatjátok, sőt, az íze annyira kellemes, hogy italokba is nyugodtan tehettek belőle. DE! Csak és kizárólag a virágát szabad megennetek/meginnotok, mert a többi részében előfordulhat mérgező anyag. Valamint ugyancsak kerüljétek a sárga és a lilaakácot!
A legtöbben talán csak mézként ismeritek. Azonban, akárcsak a bodzából, úgy ebből a virágból is készíthető isteni szörp, de különféle édességek és még a saláta alkotóeleme is lehet. Ráadásul a tésztátokat is képes megízesíteni! Ha már a rabjai lettetek, irány a drogéria, forgassátok át a parfümöket, ugyanis az illatszeripar is előszeretettel csempészi a termékekbe.
Tea, tea és tea
A tuti befutó ebben az esetben is: a tea. Akáctea akácmézzel. Létezik ennél egyszerűbb recept? Kevés esélyt látok rá. Márpedig ezzel a kombinációval egykettőre kilábalhattok mindenféle megfázásos megbetegedésből. Túlzásba azonban semmiképp ne essetek, mert a másik jótékony hatására, lehet, nálatok épp nem lesz szükség. Ez a has-, illetve vizelethajtó tulajdonsága. Ha az előbbi a cél, akkor este, ha pedig az utóbbi, akkor reggel kortyolgassátok. Olyan gyomorbántalmaknál is számíthattok rá, mint a reflux vagy a különféle fekélyek. Nem szabad hosszú távon rendszeresen fogyasztanotok, mert előfordulhat, hogy a gyomorsavtermelést hátráltatja.
„És most beszéljünk a…”
Hüvelygombáról. Ha ciki, ha nem, muszáj lesz. A nők ¾-e ugyanis minimum egyszer átesik ezen a betegségen. A fehér akác pedig egészségesebb választás lesz ilyenkor bármely patikás gombaölőnél. A procedúra sem bonyolult, ülőfürdőt kell a virágokból készítenetek. Jegyezzétek meg a folyamatot, ugyanis a gyakoribb problémát, a felfázást is ugyanígy orvosolja. Amennyiben nincs kádatok, vagy nem tudjátok megoldani az ülőfürdőt, egy finom anyagot itassatok át akácteával, majd mossátok meg az említett területet.