Mindannyian elkezdjük valahol. A futásba sem úgy vágunk bele, hogy mindent tudunk róla, s az esetleges csalódásaink egyik fő forrása lehet a rossz cipő. Sajnos egyáltalán nem mindegy, hogy milyen lábbeliben futunk, a bevásárlóközpontok kirakatából ízlés szerint választott sportcipők csak ritkán „passzolnak” hozzánk. Mit tegyünk, ha jót akarunk magunknak?
Szabályokról beszélünk, szándékosan nem tanácsokat említettem, mert akinek nem láttuk a teljes testes mozgását, nem ismerjük az előéletét, annak nagy biztonsággal tanácsot sem tudunk adni. Elnézve azonban a cipőmárkák, cipőtípusok végtelen kínálatát a boltokban, mégis szükség van támpontokra, mielőtt helytelen döntést hoznánk, s ezen keresztül akár súlyos sérülésbe csússzunk bele.
A legjobb, ha van egy helyi boltunk, szakértővel, aki segít a polcon találhatóak közül kiválasztani a lehető legjobbat, de ez sajnos ez mostanában nehezen oldható meg. De ha nyitva is vannak mátol a boltok, többnyire már a választék, a típus- és méretkínálat sem mindig teljes, de a szakértelem területén az eladók részéről a legtöbb helyen ugyancsak hiányos a felkészültség. Nézzük, mi az a tíz szabály, amit be kell tartanunk!
Mindegy, hogy milyen cipőt választunk, de olyan cipőboltban tegyük, ahol segítenek abban, hogy egy teszt edzés után legyen módunk változtatni. Ezért javasolható, hogy új cipőnkkel először ne „gumicsizmás” terepre menjünk, ha nem vagyunk biztosak kiválasztott testőrünk tökéletességében.
Az élet sok területén alaposan megfontoljuk, kivel, mivel kötjük össze az életünket. A futócipő is megérdemli a megkülönböztetett figyelmet.