Azt tudjuk jól, hogy a lakásban lévő növényeknek számtalan előnyös tulajdonságuk van, azonkívül, hogy dekorálják a teret. Az sem baj, ha a hálószobában is elhelyeztek néhány növényt – de nem mindegy, milyen fajtát. Az ideális szobanövények ugyanis segíthetnek abban, hogy nyugodtabb legyen az éjszakátok, és jobban aludjatok.
Miért is jó, ha szobanövények vannak a hálószobában? Többek között azért, mert javítják a levegő minőségét azzal, hogy…
De nem mindegyik! A hálószobába érdemes olyan szobanövények közül választani, amelyek…
Milyen növények kerüljenek a hálószobába?
Anyósnyelv vagy tigrislevél
Felnőtt nevén szobai szanszeviéria egy klaszikus szobanövény, amelynek helye van a hálószobában is. Az eredetileg afrikából származó trópusi növényt a NASA is az egyik légtisztító növényként tartja számon. A szén-dioxid megkötése mellett jelentős mennyiségű benzolt, formaldehidet, illetve triklóretilént képes kiszűrni a levegőből. Nem az a kifejezetten igényes növény, a kevés fény is elég neki, locsolni elég csak akkor, amikor eszetekbe jut.
Jó, azért ne félévente egyszer legyen ez, de télen például elég havonta megöntözni. A levele és hajtása mérgező, ezért ha kisgyerek, kutya vagy cica mellett tartjátok, figyeljetek oda nagyon!
Aloe vera
Az orvosi aloé igazi csodanövény, amelyre az utóbbi időben teljesen rákattantam valamiért. Azt képzelem, hogy sok-sok hatalmas terrakotta cserépben tartom majd őket a nem létező kertemben. Egyelőre azonban se kert, se Aloe vera, pedig a hálószobában igencsak jó helye lenne: szintén éjszakai oxigéntermelő, kiszűri a káros anyagokat, nem mellesleg 4-5 éves korától kezdve a leveleit használhatjátok gyógyászati célokra is.
A levelében található gél jó leégés esetén, kisebb sebek, aranyér, csípések kezelésére is.
Közönséges borostyán
Bár azt gondolnátok, nem az a tipikus szobanövény, nagyon jó helye van a hálóban is. Szereti a viszonylag fényhiányos zugokat, és a penészspórák nagy ellensége, így minden olyan szobába érdemes elhelyezni, ahol esélyes, hogy felüti a fejét a penész. Érdemes rendszeresen öntözni, de csak akkor, ha már a földje felszíne kicsit száraz. Az állandóan nedves talajt ugyanis nem bírja.
Ezt a cikket se hagyjátok ki: Bohém sikk – Inspirálódjatok a hippidivatból, és készítsetek makramé növénykaspót
És még valami…
Teljesen mindegy, mennyi szobanövényt tesztek a hálószobába, ne feledkezzetek meg a szoba rendszeres takarításáról, szellőztetéséről reggel és este, és tartsátok tisztán az ágyneműt.
Még több tipp a pihentető alvásért