„Relaxálj, próbálj ellazulni, én addig megmasszírozom a vesédet…” Ilyennek képzeljük a legújabb őrületet: a szervmasszázst. Nem biztos, hogy mi bevállalnánk, ti mit gondoltok?
Ha meghalljuk a masszázs szót, már akkor egy kellemes érzés tölt el minket. A gondolat, hogy hamarosan megnyomkodják a talpunkat, hogy kimasszírozzák a hátunkból az egész napos stressz utáni görcsöket, már ez felér egy kisebb terápiával. Eddig azt gondoltuk, nem létezik olyan masszázs, amire nemet mondanánk. Eddig.
A masszázsban jártasaknak nem feltétlenül újdonság ez a belső szerves dolog, de mostanában ismét felkapták a lifestyle bloggerek, mint az egészséges életmód csodaszerét. Mert mi is segíthetne jobban például a gerincferdülésen, a székrekedésen, az alvászavaron, a gyomorégésen, a nőgyógyászati panaszokon vagy a szívritmuszavaron, mint egy jó kis masszázs? Nem is értjük, miért nem kórházakban végzik ezeket a kezeléseket, elvégre a cél nem az, hogy kellemes legyen, hanem az, hogy hasznos.
A lényege?
Ez egy nagyon gyengéd, felsőtesten végzett masszázs, ahol a masszőr a kezeit használja a fájdalmas vagy beteg pontok kitapintására és ezek feloldására. Mindent elsöprő bizonyíték még nincs a hatékonyságáról, de sokan hisznek benne, és ha hisztek benne, az már fél siker.
A belső szerveink az idegek által kapcsolódnak egymáshoz, a kötőszövetek által pedig a test többi részéhez, például a bőrhöz is. Éppen ezért minden mindennel kölcsönhatásban van, ha az egyik fáj, idővel a másik is megbetegedhet és fordítva. Gyakran nem is ott van a probléma, ahol a fájdalmat érezzük. A hivatásos szervmasszőrök persze tisztában vannak azzal, a test melyik részét kell kezelniük azért, hogy a fájdalom és a betegség megszűnjön.
Elméletben elég jól hangzik ez a szervmasszázs, csak ne lenne ilyen hátborzongató neve…