Cseréljétek le a kávét erre a koffeinmentes, élénkítő finomságra!
A rooibos teáról eddig csak két dolgot tudtam: azt, hogy piros, meg azt, hogy finom. Pedig egészséges hatásai miatt is érdemes ezt az afrikai csodaszert beszereznetek.
vous - 2016.02.06.
A vörös fokföldirekettye, merthogy ez a magyar neve, egy dél-afrikai teacserje, melynek zsenge hajtásait az ottani lakosság már az idők kezdete óta issza élettani hatásai miatt, amellett, hogy nagyon finom.
Két fajtája van: a vörös és a zöld, a különbség mindössze a feldolgozásban keresendő. A leszüretelt teát ugyanis összeaprítják, szárítják, ekkor még zöld, akárcsak a zöld tea, jellegzetes vörös színét a fermentálás során kapja meg. Ez pedig kifejezetten csábító lehet azoknak, akik a piros tea hódolói, mint például én is. Valamiért azt gondolom, a piros teák finomak, és ebben még nem csalódtam soha.
Rooibos Natural Tea (@tea_rooibos) által közzétett fénykép,
Kiváló antioxidáns
Mint a legtöbb teában, a rooibosban is rengeteg antioxidáns található, ami segít a káros szabad gyökök megkötésében, de görcsoldásra és a bőrötök ápolására is kiváló. Vírusölő hatása miatt megfázásos betegségeknél jó barátotok lehet, magas vastartalma miatt pedig várandós kismamáknak, vérszegénységben szenvedőknek is mindennapos finomság lehet kora reggel, délben vagy este.
Koffeinmentes élénkítő
Reggel koffeinmentes kávéhelyettesítőként is helytállhat, igaz, nincs benne koffein, de élénkítő hatása tudományosan is bizonyított, így a koffeinre érzékenyek is bátran fogyaszthatják. Magnézium-, nátrium-, fluor- és C-vitamin-tartalma pedig csak még jobban emeli ennek a teának az értékét.
Én gyakran nyúlok a rooibos tea után, most már tudom, ezzel csak jót teszek magammal. Ám ha ti nem vagytok a piros tea hívei, akkor próbáljátok ki az oolong teát vagy a chai teát, váljatok teafüggővé még idén!
Björk kétségtelenül Izland egyik ikonikus női alakja, aki világhírű énekesnőként és zeneszerzőként ismert. Az avantgárd popzene királynője nemcsak zenéjében, hanem megjelenésében és egész művészetében képviseli szülőföldje szellemiségét.
Az otthonunk levegője gyakran több szennyeződést tartalmaz, mint a kültéri levegő. Az épületek hatékony szigetelése ugyan sok energiát takarít meg, ezzel együtt azonban korlátozza a levegő természetes áramlását. Így a por, a vegyi anyagok, az allergének és a páratartalom felhalmozódik, ez pedig hosszú távon növeli a légúti megbetegedések kockázatát.