Gondolom, már javában (pont)számolgatásokban vagytok, és talán már az is kezd körvonalazódni, hogy melyik egyetemet vagy főiskolát jelölitek meg. Maga a felvételi eljárás szerintem egész egyszerű, főleg azért, mert már csak online tudjátok benyújtani a jelentkezést. Higgyétek el, ez a legjobb, hiszen így nem tudtok semmit sem elrontani.
Jelentkezési határidő: 2016. február 15.
Már biztos ezer helyen olvastátok, hogy miként zajlik maga a felvételi, és gondolom, a középiskolában is segítenek ebben. De azt tudjátok, hogy miért kaphattok pluszpontokat? Amikor én felvételiztem (ami azért nem volt olyan régen), még nem a mostani rendszer szerint zajlott az eljárás. Nem volt szükséges az emelt szintű érettségi, nem kellett szociális munkát végezni, és a ponthatárok sem voltak ilyen magasak.
Ehhez képest sajnos mégsem sikerült érettségi után rögtön főiskolára mennem. Nem volt elég pontom a kommunikáció szakhoz, ezért jelentkezem felsőfokú szakképzésre, OKJ-ra.
Remek átmenet volt a gimiből az egyetemre.
A kétéves képzés alatt felkészítettem magam az igazi főiskolás létre. Nem volt meg még az az igazi főiskolás életérzés, kicsit olyan volt, mint a középiskola, csak lazábban. Imádtam, és kaptam érte 24 többletpontot.
Így már tárt karokkal vártak a kommunikáció szakon…
Én a többletpontoknak köszönhetem, hogy felvettek az egyetemre, így most nektek, pont nektek írhatok. Hogy jobban képbe kerüljetek, összegyűjtöttem, mi mindenért jár még pluszpont a felvételin.
Többletpontot csak akkor kaphattok, ha az azt igazoló jogosultságot, dokumentumokat a jelentkezéskor, vagy legkésőbb 2016. július 12-ig igazoljátok.
Előnyben részesítés
Előnyben részesül minden olyan felsőoktatásba jelentkezését leadó személy, aki hátrányos helyzetű, fogyatékossággal élő, illetve gyermekét gondozó személy. Ezekért maximum 40 többletpontot kaphattok.
Úgyhogy hajrá, felvételiző VOUS-lányok!