Ha valamilyen adat nincs megfelelően védve az online térben, az könnyen rossz szándékú személyek tulajdonába kerülhet. A hackertámadások többsége ellen azonban néhány egyszerű praktikával meglehetősen hatékonyan lehet védekezni. Mutatjuk, melyek ezek!
A honlapod tárhelyét érdemes rendszeresen karbantartani, ellenőrizni. Ne csak külső látogatóként nézz rá időszakosan a weboldaladra, hogy megvan-e, működik-e még, hanem nézz be a motorháztető alá is. Ezt a néhány percet nem érdemes megspórolnod, máskülönben könnyen a hackerek áldozatává válhat a honlapod. Még nagyobb probléma, hogy a látogatóid adatai is kiszivároghatnak, ennek pedig jogi következménye is lehet a kellemetlenségen túlmenően.
Éppen ezért fontos már az is, hogy megbízható opciót válassz, például a Sybell tárhelyszolgáltatót. Ugyanakkor ennyivel nem úszod meg a dolgot, érdemes rendszeresen biztonsági mentéseket is készíteni a weboldaladról. Ez ma már automatizálható. Vannak azonban még további teendőid is, amelyeket mindenképp érdemes komolyan venni a maximális védelem érdekében.
A legtöbb rendszer már nem is engedi, hogy túlságosan gyenge, könnyen megfejthető jelszó mellett dönts. Jobb azonban, ha nem éred be a kötelező minimummal, és kellően komplex jelszavakat választasz. Ahol használhatsz különleges karaktereket, használj bátran! Az ilyen kombinációkat sokkal nehezebb feltörni, mint amelyek csak betűket és számokat tartalmaznak.
A legjobb, ha legalább 10 karakteres jelszavakat hozol létre. Ezek egyaránt tartalmazzanak kis- és nagybetűket, számokat, írásjeleket, különleges karaktereket. Semmiképp ne legyen utalás a vállalkozásod nevére vagy a saját nevedre, és ne legyen benne semmilyen adat a születésed dátuma, helyszíne kapcsán sem.
SSL tanúsítvány nélkül manapság már életképtelen egy weboldal. A böngészők értesítik ugyanis a felhasználókat, méghozzá elég látványosan, ha egy honlapnak nincs SSL tanúsítványa. Ezeket a weboldalakat nem biztonságosként jelölik meg.
Ha https kapcsolat helyett http kapcsolatot használ az oldalad, akkor a felhasználó és a szerver között nem lesz biztonságos, titkosított az adatok átvitele. Ahhoz, hogy ezeket a sok esetben igen érzékeny adatokat megvédd, mindenképpen be kell szerezned SSL tanúsítványt. Így alaposan megnehezítheted az illetéktelen személyek dolgát.
Fontos szempont még, hogy manapság már a Google és más keresők is figyelembe veszik, hogy van-e SSL tanúsítványa az oldaladnak. Ha jó helyezéseket akarsz elérni, akkor muszáj ezzel is felvértezned a honlapodat.