Megszámlálhatatlan csodás élményt tud szerezni egy kutya, de legalább ugyanakkora bosszúságot is, amikor akarva, akaratlanul beleüti az orrát a gazdái intim pillanataiba. Mit lehet ilyenkor tenni, és egyáltalán miért csinálják?

A mondás igaz, tényleg a kutya az ember legjobb barátja, csak ahogy a legjobb barátomnak sem engedném, hogy végignézze, ahogy a párommal szeretkezünk, úgy a kutyánknak se szeretném. Csak ő ezt sajnos nem érti, mert teljesen más szempontok szerint éli az életét.
A személyes tér nem létezik
Szegény nem érzékeli, hogy hol van az a pont, ami után nem kell kövessen. Meg akar védeni minket, ezt jól tudom, és jól is esik. Csak a sokadik alkalom után már egyre kevésbé mókás az, hogy egy hideg orr megböki a lábfejemet, miközben nagyon más dologgal vagyok elfoglalva.
Ezeken a kezdeti „támadásokon” először nevettünk, de tényleg elég hamar zavaróvá válik, hogy egy kutya is beugrik az ágyba. Szerencsére erről hamar leszokott, mert állítólag egészséges, ha a kutya nem alszik a gazdái ágyában, szóval erről leszoktattuk. Viszont ezután jött a neheze. A nézés.
Először nem tűnt fel, hogy mit csinál vagy, hogy egyáltalán ott van velünk a szobában, mert nagyon csendben volt, de abban a pillanatban, hogy feltűnt, minden lendület elfogyott bennünk. Belenézni egy kutya fürkésző szemébe, és belegondolni, hogy ki tudja mennyi ideje bámul minket, borzalmas érzés.
A végső megoldás
Mondanom sem kell, egy jó ideje határozottan megbizonyosodunk arról, hogy a hálószoba ajtaja jól be van-e zárva, és a lakás többi részében meg inkább elkerüljük az intim együttlétet. Már csak azért is, mert komoly hiszti lett az eredménye annak, hogy arra az időre megpróbáltuk bezárni a kutyát egyedül a hálószobába. A kutya vonyítás pedig még a bámulásnál is kevésbé tüzeli fel az embert.
Csak jót akarnak
Természetesen nem tudunk, és nem is szabad emiatt haragudni a kutyákra. Ezek olyan szituációk, amelyekre mindenki fel kell készüljön, aki lakásban tart kutyát, főleg, ha az ragaszkodóbb típus. Hiszen ezek számára ösztönök, mert vagy játéknak nézi az együttlétet, vagy a gazdája védelmére akar sietni, vagy féltékeny és magának akarja kivívni a figyelmet.