Szeptembertől bölcsis lesz Mimi és ezzel lezárul életem egyik leggyönyörűbb szakasza. Bevallom potyognak a könnyeim e sorok gépelése közben, nem hiszem el, hogy két év ennyire hamar el tud röppenni. Hatalmas közhely, hogy olyan hamar felnőnek a gyerekek, de ténylegesen azt érzem, hogy mégcsak néhány hónapja csodálta az első születésnapi tortáján a tüzijátékot – írja a The Life with Mimi szerzője, Endrész Tímea. Ha bölcsibe készül a gyerkőcötök, ez a poszt nektek szól.
Tisztában vagyok vele, hogy Európa más országaiban sokkal hamarabb kezdik el a közösségbe szoktatást, sokkal hamarabb visszatérnek dolgozni az anyukák. Hogy erről mi a véleményem, talán egy későbbi bejegyzésben kifejtem, az biztos, hogy jó érzéssel tölt el, hogy a Mimi tőlem hallotta első dalokat, és én tanítottam meg neki az első mondókákat.
Még mindig nem vagyok abban biztos, hogy jó döntést hoztunk azzal, hogy bölcsődébe iratjuk a kislányunkat.
Összeszorul a szívem az elszakadás gondolatától. Nekem nagyon rossz élményeim, emlékeim vannak a bölcsis időszakról. Talán, ha tudnám előre, hogy neki nem lesznek és 100%-osan élvezni fogja a tőlünk távol töltött időt, nem aggódnék most ennyire. A másik szomorú gondolatom, hogy nem leszünk soha többé együtt annyit, mint élete első két évében.
De mi legyen addig?
Egyfolytában azon gondolkozom mit csinálnék másként, és hogy mennyi mindent meg szerettem volna neki még mutatni a világból. Ezért az egyik álmatlan éjszakán lejegyzeteltem egy bakancslistát, amit a bölcsi előtti utolsó hónapban szeretnék Mimivel együtt végigjárni. A nyári programok mellé becsempésztem egy-egy bölcsire felkészítő programot is, hogy ne érje teljesen váratlanul szeptember első hétfője.
A következő 26 pontot ide kattintva olvashatjátok el >>>
Séllei Lilla: „Bőgtem a folyosón, az épület előtt és otthon” – segítség, oviba megy a gyerekem!
Itt a szeptember és bizony sokaknak eljött a kötelezően elkezdett óvoda ideje. Ha a kicsi már járt bölcsibe, a helyzet mindenkinek egyszerűbb, de persze a sok változás miatt akkor is elég nehéz. Ha pedig az elmúlt három évet az anya és a gyerek együtt töltötték, akkor bizony sokszor igaz: az egyik kint sír, a másik bent. Persze az is gyakori, hogy a gyerek egyáltalán nem sír, csak anya (titokban). Erről a lelkileg sokaknak megterhelő időszakról beszélgettünk anyákkal, hogy segítsünk más anyáknak >>>