Séllei Lilla, a Csirek életmód blog szerzője és két kisgyerek anyukája kifejezetten 21. századi szellemben neveli a gyerekeit. Most három olyan könyvet mutat be, amelyek ott vannak náluk a gyerekszobában, és rendszeresen forgatják is őket.
Lázadó nők a magyar történelemből
Körülbelül egy hónapja villám gyorsan terjedt a kedvenc anyukás csoportomban, a Mommynity-ben, hogy bizony a Könyvmecénás oldalon keresnek nyomdába kerülés előtti támogatókat az Esti mesék lázadó lányoknak magyar verziójához, a Magyar mesék lázadó lányoknak könyvhöz.
Persze egyből kattintottam!
A teendő csak annyi volt, hogy még a nyomdai munkák előtt megrendeljek egy (vagy több) kötetet és ki is fizessem, cserébe pedig a nevem (vagy annak a neve, akit megadok), mint mecénás belekerül a kötet végébe. Megrendeltem egyet, és ezért találkozhattok Bora baba nevével is az utolsó oldalak egyikén.
Bár izgatottan vártam a fantasztikus magyar nőkről szóló “meséket”, de egy hónap alatt szinte ki is ment a fejemből, és így még inkább megörültem, amikor a konyvmecenas.hu e-mailt küldött, hogy hamarosan érkezik a könyv a korábban megadott címre. Ide kattintva >>> elolvashatjátok, mit gondolok a könyvről.
Első könyvem az univerzumról
Bálint nagyon érdeklődik az űr, a csillagászat, az ősrobbanás és a világ keletkezése iránt. Sok-sok ilyen témájú kérdésekkel bombáz minket. Éppen ezért is találtuk ki, hogy a karácsonyra a Jézuska egy csillagász távcsővel lepi meg. Pont az ünnepek előtt jelent meg a Kolibri Kiadó gondozásában az Eszes Róka sorozat első része, ami az Első könyvem az univerzumról címet viselte. Bár az asztrofizika nem éppen szokványos esti mese téma, de segítségre volt szükségem, hogyan is tudnék egyszerű és érthető választ adni a gyerek kozmosszal kapcsolatos kérdéseire. A teljes posztot ide kattintva >>> olvashatjátok végig.
Erdei jógakaland
Amikor online tornáztam, akkor egy pilates óra volt a megfelelő, ez kezdődött Bora altatása után közvetlenül. Általában akkor még Bálint, a nagyobbik gyerekem, fent volt, így izgatottan figyelte, milyen gyakorlatokat mutat a képernyőn a néni, és anya azt hogyan utánozza a jógamatracán. Bálint általában pár gyakorlatot megpróbált velem együtt végrehajtani. Ennek már több, mint egy éve.
Azóta nem jógázom itthon, de Bálint egyre inkább érdeklődik a sportok iránt. Bő fél éve akrobatikus tornára jár, ami nagyon sokat fejlesztett a mozgásán, koordinációján, valamint az erőnlétén is.
A sportok körét szerettem volna a korábbi jógás érdeklődése kapcsán kibővíteni, és éppen kapóra jött az Erdei jógakaland könyv, ami a legkisebbeknek varázsolja játékká ezt a mozgásformát. Ennek kapcsán pedig jó sok kérdés merült fel bennem: Jó, ha a gyerekek jógáznak? Mennyire képesek helyesen végrehajtani a mozgásokat? Erről kérdeztem Bánhidi Dórát a Jógakaland márka anyukáját és Iványi Réka gyerekjógaoktatót, a Csíkos Zsiráf Stúdió gyógypedagógusát. Az interjút ide kattintva >>> olvashatjátok el.
Nálatok milyen 21. századi gyerekkönyvek vannak a könyvespolcon? Írjatok üzenetet vagy kommenteljetek a cikk alá.