Mondják, hogy felnőttként már lehetetlen barátkozni, hiszen nincsenek olyan összeszokott közösségeink, ahol összekovácsolódhatnának az emberek. Ha a munkahelyünkön nem találunk valakit, akivel közelebb kerülünk egymáshoz, be kell érnünk az addig összegyűjtögetett barátokkal. De igaz ez? Lehet felnőttkorban új barátokat szerezni?
Általános iskolában, középiskolában és egyetemen még könnyű dolga van az embernek: összezárnak egy adott mennyiségű embert, akik közül mindenki megtalálja azt, aki szimpatikus. Így működik a barátkozás, nem kell rajta gondolkodni, nem kell utána menni, nem kell bele energiát ölni – egyszerűen mindenki ott van helyben, és adja magát a dolog.
Aztán felnőttként óriásit fordul a téma: ha nem vagyunk olyan szerencsések, hogy jó munkakörnyezetbe kerülünk bele,
úgy tűnhet, hogy vége a barátkozós időszaknak, és most már a meglévő adaggal kell lehúzni a következő néhány évünket. Esetleg majd a baba-mama tornán összebratyizunk pár anyukával, de ennyi, innentől már olyan kopár a szociális életünk, mint a napmelegben a szík sarja.
Pedig ez egyáltalán nem igaz – annak ellenére, hogy tényleg kicsit nehezebb felnőttként barátkozni, azért nem lehetetlen, és nem is kell vért izzadni hozzá. Ha szeretnétek kicsit felfrissíteni a baráti körötöket, az alábbi tippeket fogadjátok meg, és seperc alatt találhattok új barátokat!
Célozzatok be olyan embereket, akiket szerettek!
Fogalmazzátok meg, hogy milyen típusú emberekkel jöttök ki jól, és kikkel szeretnétek barátkozni, aztán kezdjetek el agyalni azon, hogy ezek az emberek vajon milyen hobbikat választanak maguknak, vagy milyen helyeken fordulnak meg előszeretettel. Ha ez megvan, csináljátok ti is ugyanezt! Ha például szeretitek a sportos embereket, mert ti is azok vagytok, próbáljatok ki egy új edzőtermet, vagy egy újfajta sportot!
Ne felejtsétek el a távoli ismerősöket sem!
Nulláról kezdeni mindig nehezebb, mint egy régi, laza ismertséget feleleveníteni. Gondolkozzatok el, hogy van-e olyan távolabbi ismerősötök, akivel szívesen elmélyítenétek a kapcsolatot, és ha igen, akkor milyen közös pontot tudtok találni, ahol fel tudjátok vele venni a kontaktot.
Kezdeményezzetek!
Az új barátok nem fognak csak úgy az öletekbe hullani – a kezdeményezés mindig nagyon fontos, ha szeretnénk új embereket bevonzani az életünkbe. Ne féljetek megkérdezni azt a kedves lányt edzésen, hogy van-e kedve eljönni futni, vagy azt a lányt megkérdezni a kedvenc kávéjáról, akivel mindig egymásra köszöntök a kávézóban.
Az egész egy kicsit úgy működik, mint a randizás, ami nem is csoda: hiszen mindkettő esetében egy közeli társat keres az ember.
Az ismerős ismerőse is mindig jó megoldás!
Ha például a baráti társaságotokban az egyik srácnak új barátnője lesz, az gyakorlatilag tálcán kínálja nektek a lehetőséget: ahogyan szerelmi téren ismerkedni, úgy barátkozni is ismerős ismerősén keresztül a legegyszerűbb. Ösztönözzétek a barátaitokat arra, hogy minél több embert hívjanak meg a közös összejövetelekre, és így egyre nagyobb lesz a szociális hálótok – közülük pedig jóval egyszerűbb válogatni, mint a teljesen idegenek közül.
„Lemaradtam a BFF-vonatról, nincs legjobb barátnőm – lúzer vagyok?”
"Belefutottam egy írásba a neten, ami azt taglalta, hogy miért kell egy lánynak lúzernek éreznie magát, ha nincs legjobb barátnője. Igen, MIÉRT KELL?"
A cikket ITT olvashatjátok el.