Egyéb kategória

Kértek egy Bambit? Így készül a retró üdítő házilag

Már réges-rég nem kapható és így nem is kóstolható az első hazai szénsavas üdítő, mégis mindenki ismeri, és a címben elhangzó kérdést mindenki érti. Fogalommá vált, megénekelték, hatalmas kedvenc volt, mégis eltűnt. Mi most elhoztuk a receptjét!

vous - 2017.10.18.
Kértek egy Bambit? Így készül a retró üdítő házilag

Talán az egyetlen üdítő, ami márkanévből kinőtte magát, és mindenféle édes italra, frissítőre használjuk, legyen az szénsavas és palackozott vagy házi készítésű szörp. A Bambi volt az első – és sokáig az egyetlen – üdítő, narancsos íze és pezsgése mindenkit meghódított.

Csatos, visszaváltható üvegben árulták 2,5 decis kiszerelésben, 1947-ben kezdte gyártani a Hazai Szikvízüzem, két évvel a II. világháború befejezése után, és egészen 1970-ig gyártották is különféle üzemekben.

Felreppent és elterjedt az a sejtés, hogy kátrányból készül, de ez nem igaz: a benne lévő narancsos aromaanyag a szavatossági idő lejártával megváltozott, és ez adta a kellemetlen, kátrányos ízt.

cookta-budai-retrotura-indul-3-verbeli-klasszikus-hely-amit-erdemes-felfedezni

Budai retrotúra indul: 3 vérbeli klasszikus hely, amit érdemes felfedezni

Bár a retrónak nagy divatja van mostanság, nemrégiben zárt be egy ikonikus étkezde, a Pajtás, így elmondhatjuk, hogy inkább a retrósra hangolt új helyek hasítanak – de vannak még felfedezésre váró igazi, régi helyek is. Most 3 budai helyet ajánlunk azoknak, aki szívesen elmerülnének a múltban.

A Bambiból a későbbiekben – a nagy népszerűség miatt – készült citromos és erdei gyümölcsös változat is, és lassan megjelentek más márkák, mint amilyen a Traubisoda vagy Márka, az Olympos narancs és citromos szénsavas italok, de ezek a külföldi kólagyárak megjelenésével és termékeik hatékony népszerűsítésével szép lassan eltűntek. 

A cikk itt még nem ért véget, a folytatásért kattintsatok a Cookta oldalára!

Forrás:
Depositphotos
Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Otthon

A fiatalok nyitottabbak az impulzusvásárlásra, az idősebbek hosszabban terveznek – így vásárolnak bútort a magyarok
Otthon
A fiatalok nyitottabbak az impulzusvásárlásra, az idősebbek hosszabban terveznek – így vásárolnak bútort a magyarok
vous - 2026.07.02.
A fiatalabb és idősebb korosztályok eltérő módon közelítik meg a bútorvásárlást: míg az idősebbek elsősorban személyesen vásárolnak, hosszabban terveznek és jobban támaszkodnak az áruházi szakemberek tanácsaira, addig a fiatalok nyitottabbak az online csatornákra, piacterekre és az impulzus alapú döntésekre. A JYSK megbízásából készült országos reprezentatív kutatás szerint ugyanakkor minden generációra igaz, hogy a bútorvásárlást továbbra is megfontolt, tudatos döntésként kezeli.