Van, aki érdeklődés hiányában nem jár síelni, van, aki luxusnak gondolja és van olyan is, aki minden évben téli sportol. Utánajártam, hogy tényleg luxus-e síelni.
Még soha nem voltam síelni és soha nem vágytam rá, hogy kirpóbáljam, viszont több ismerősöm rendszeresen jár és imádja. Ezzel szemben akad olyan ismerősöm is, aki szerint a síelés, és a többi téli sport, nagyon drága, már-már luxusnak számít, így nem jár, mert nem engedheti meg magának.
Egy cikk erejéig most én is utánajártam, mit, hol, hogyan, mennyiért, ha síelni szeretnétek.
Mivel először mennék síelni, a gyakorlott síelők azt javasolták, hogy béreljek, amit csak lehet. Sőt, igazából második, harmadik alkalomkor is sokkal inkább pénztárcabarát, ha béreljük a felszerelést. Illetve még az játszik, hogy barátoktól, ismerősöktől kölcsönkérünk – esetemben ez kilőve, úgyhogy SZÁMOLJUNK! (Mint említettem, kezdő vagyok, soha sem síeltem még, így hallomásból és az interneten fellelhető információk alapján kalkuláltam.)
Nézzzük, milyen felszerelésre lesz szükségem:
Mielőtt síelni indultok érdemes megnézni, hogy nincs-e épp síszünet az adott országban, városban. Ebben az időszakban sajnos sokkal drágább a téli sportolás. Tegyük fel, hogy három napot szeretnék eltölteni valahol Ausztriában, február végen, ami – mint megtudtam – már csaknem utószezon. Großkirchheim településen találtam egy szimpatikus háromcsillagos hotelt, ahol 14.800 Ft / fő / éj a szoba félpanziós ellátással, amire még rájön az idegenforgalmi adó: 620 Ft / fő / éj.
Spóroljatok egy kisebb vagyont mindössze egyetlen táblázat segítségével!
Sosem késő nekiállni spórolni! Tartsatok velem, megmutatom, egy kis odafigyeléssel milyen könnyen spórolhattok meg egy kisebb vagyont, amivel akár a karácsony is egyszerűbben kivitelezhető lesz!
A cikk ITT folytatódik!
Großkirchheim – a leírás szerint – kb. 9 kilométerre van Heligenblut síterepétől, ahol majd szándékaim szerint lecsúsznék. Itt 2 napos pályabárletet vennék: 31360 Ft
Az itt eltöltött idő alatt – mivel félpanzióval vagyok a hotelben – ebédelni fogok, valamint azért csak le-le csúszna egy forró ital a hüttében – minimum 5000 Ft / nap.
Autóval utaznék, ami azt jelenti, hogy vennem kell egy 10 napos magyarországi autópályamatricát, ami 2975 Ft, egy szlovén 7 napos autópályamatricát, ami kb. 5000 Ft és egy 10 napos osztrák autópályamatricát, ami 3300 Ft. Benzin: kb 20000 Ft.
Biztosítás: standard kb. 7000 Ft.
Végösszeg: kb. 140.000 Ft / fő / 3 nap
Kezdő síelőként biztosan nem gondoltam egy pár dologra, kérlek, segítsetek! Kihagytam valamit? Létezik ennél olcsóbb megoldás?