A természet gyógyszertára szerintem egyértelműen nyert a szememben a bolti kencékkel szemben. Mennyivel egyszerűbb és természetesebb már gyógynövényekkel ápolni a bőrünket, mint a különféle – gyakran káros – összetevőket tartalmazó kencékkel?
A mindbodygreen szerzője is osztja a véleményemet, sőt, ő gyakorlottabb ebben a témában, mint én. Én még nagyon kezdő vagyok, sokat kell még ezen a téren fejlődnöm, de az alábbi gyógynövényes bőrápoló praktikákat ki fogom próbálni. Amióta a kókuszolaj és a jojobaolaj több bőrproblémámat megoldotta, eszem ágában sincs megkérdőjelezni a természet jótékony hatásait. Kayla ráadásul teljesen könnyen hozzáférhető fűszerekkel és gyógynövényekkel dolgozik, amelyek biztosan megvannak a ti konyhátokban is. Ezekkel érdemes megpróbálkoznotok akkor, ha ragyogó bőrre szeretnétek szert tenni.
Édeskömény
Az édeskömény a petrezselyemfélék közé tartozik, és sok kultúrában úgy ismerik és alkalmazzák, mint természetes emésztésserkentő. Emellett gazdag vitaminokban és tápanyagokban, a bőrt feltölti és tisztítja az eltömődött pórusokat.
Hogyan használjátok?
Két evőkanál köménymagot szórjatok forró vízbe, áztassátok 15 percig, majd szűrjétek le. A magokat dobjátok ki, a lét pedig töltsétek egy lezárható üvegcsébe. Használjátok nyugodtan arctisztítószerként a bolti verzió helyett.
Koriander
A koriandernek nyugtató, hűsítő és összehúzó hatása van a bőrre. Segíti a zsíros bőr tisztán tartását, szuper alapanyaga a DIY tesradíroknak. Itt még jobban megismerhetitek ezt a zöld növényt, amit gyakran összekevernek a petrezselyemmel.
Hogyan használjátok?
Negyed csésze friss koriandert keverjetek össze negyed csésze kókuszolajjal és egy lime levével. Turmixoljátok össze, és máris kaptatok egy hámlasztó, antioxidáns bőrradírt.
Fahéj
A fahéj nemcsak az ünnepek közkedvelt fűszere, a bőrápolásban is elismert szerepe van. Nem véletlenül, hiszen a fahéj a pattanásos bőr ellensége és gyógyítója. Nemcsak segít elűzni a pattanásokat, hanem még meg is előzi a kialakulásukat, ehhez mindössze egy fahéjas maszkra lesz szükségetek.
Hogyan használjátok?
Két evőkanál mézhez tegyetek egy teáskanál fahéjat. Keverjétek össze alaposan, és ezt a masszát kenjétek az arcotokra, hagyjátok hatni tíz-tizenöt percig, majd öblítsétek le alaposan. Ha még több mézes arcpakolást szeretnétek kipróbálni, itt találtok hozzá receptet!
Fokhagyma
A fokhagyma rengeteg allicint tartalmaz, ami ismert gombaölő, öregedésgátló és bőrsimító tulajdonsága miatt. Növeli az antioxidánsok szintjét a bőrben, csökkenti a gyulladást, így a szaga ellenére érdemes bevetnetek heti egy alkalommal, a mitesszereket nagyon gyorsan eltünteti.
Hogyan használjátok?
Két-három gerezd fokhagymát törjetek össze, ehhez adjatok hozzá egy evőkanál zabpelyhet, két csepp teafaolajat és fél teáskanál citromlevet. Keverjétek össze jó alaposan, majd adjatok hozzá egy evőkanálnyi mézet, hogy sűrű masszává álljon össze. Ezt a masszát kenjétek az arcbőrötökre, hagyjátok állni két-három percig, majd mossátok le meleg vízzel. Az eredményes változásért heti kétszer érdemes használnotok.