A legtöbb esetben egy kis munkahelyi szunyóka kirúgáshoz vezet. Pedig számtalan érv szól amellett, hogy megengedjék a dolgozóknak a munkahelyi pihenést, erre pedig már olyan befolyásos vállalatok, mint a Google is kezdenek ráérezni!
Nem titok, hogy az alvás alatt nemcsak a testünk, hanem az agyunk is regenerálódik, ez a tulajdonság pedig kifejezetten hasznos, ha jól kell teljesítenünk a munkahelyünkön. Éppen ezért az eddig komoly következményekkel járó munkahelyi bóbiskolás kezd egészen más színben feltűnni, ugyanis egyre több cég ismeri el pozitív hatásait! Lássuk csak, miért is jár ki nekünk egy kis pihenés a munkahelyünkön is!
A dolgozók VÉGRE kialudhatnák magukat
Az alvás szinte az összes képességünket befolyásolja, amit a munkahelyünkön használunk: a koncentrációt, az asszociatív gondolkodást, kreativitást, memóriaműködést, és még sorolhatnám. A legtöbb dolgozó ember azonban eleve nem alszik eleget ilyen-olyan okokból. Egy egészséges felnőtt esetében valahol 7 és 9 óra között mozog a megfelelő mennyiségű alvás, ezt azonban szinte lehetetlen teljesíteni, szóval ez már eleve egy érv amellett, hogy lehetséges legyen az irodai szunyókálás.
A céget is sokkal vonzóbbá teszi
Mostanában számos extrát kínálnak a különböző cégek a dolgozóiknak az ingyenesen használható kávéautomatától komplett játéktermekig. Ha azonban az egyik ilyen extra az, hogy a dolgozók napközben is pihenhetnek, a világ összes munkavállalója ennél a cégnél akar dolgozni. Hiszen kinek lenne ereje játszani, ha alig aludt éjszaka, és melyik kávéautomata képes kibillenteni bennünket az ilyenkor bekövetkező zombi üzemmódból?
Növeli a kreativitást
A Londoni Egyetem egyik agykutatója, Vincent Walsh szerint a kreatív ötleteink túlnyomó része relaxáció közben jön létre, a kreativitás pedig azok közé a dolgok közé tartozik, amiket nem lehet erőltetni. Ha viszont a cégek engedélyeznek egy kis szundiidőt, ők is profitálnak belőle, hiszen dugig lesznek kreatívnál kreatívabb dolgozókkal!
Több lenne a tényleges munka
Valljuk be őszintén: senki sem dolgozik pontosan nyolc órát egy nap. Sokan szinte óránként csinálnak valami nem munkával kapcsolatosat pihenésképpen, mondjuk kimennek főzni egy csésze kávét, dohányozni, telefonálni, vagy időről időre macskás videókat nézegetnek az életben maradásért. Ám ha lehetséges lenne lepihenni munka közben, a tényleges munkaidőből sokkal kevesebb menne el ezekre a pótcselekvésekre.
Segíti a tanulást és serkenti a memóriát
Több kutatás is kimutatta, hogy egy kis napközbeni bóbiskolás után a résztvevők 20%-a eredményesebben tudta elvégezni ugyanazt a feladatot, mint előtte. A pihenés serkenti a memóriát és elősegíti új metódusok elsajátítását is, ugyanis alvás közben az agy motoros funkciói ugyanúgy működnek, mint ébren, ezáltal sugallva az agykutatóknak, hogy alvó állapotban az agyunk megismétli az aznap elvégzett tevékenységeket.
Már a Google-nél is bevezették
A Google a világ egyik lebefolyásosabb cége, a vezetőség pedig mindent megtesz azért, hogy a dolgozóik megfelelő környezetben pihenhessenek napközben is. Ha a világ legnagyobb cégei is alkalmazzák, akkor csak van benne valami, nem?