Akkor is, ha két ember boldog párkapcsolatban él, és a szexuális életük alapvetően kiegyensúlyozott, vannak olyan ágybeli problémák, amik időről időre megkeserítik az életünket. Ezekben az esetekben pedig különösen nehéz eldönteni, hogy mentális vagy fizikai problémáról van-e szó. Ebben igyekszünk most egy kis útmutatót adni.
1. Amikor elmarad az erekció
Sokan élnek abban a hitben, hogy csak a középkorú férfiak küzdenek erekciós problémákkal, de ez nem igaz: 40 év alatt is mutatkozik ez a tendencia. A fiatal férfiak körében ez adódhat egy egészségtelen diétából, edzéstervtől, vagy az alacsony tesztoszteronszinttől. Ha a párotoknál egyiket sem tapasztaljátok a három közül, lehetséges, hogy fejben van gond. Sok férfi rástresszel arra, hogy vajon megfelelő-e a teljesítménye az ágyban, ezt egyébként a túl sok pornó nézése is előidézheti, hiszen ilyenkor akarva-akaratlanul is hozzáméri a képernyőn látható férfi teljesítményét az övéhez.
Hogy segítsünk ezen a problémán, Eyal Matsliah szakértő elmondta a Bustle-nek, hogy a megoldás az önkielégítésben keresendő. Azt tanácsolja az erekciós problémákkal küszködő férfiaknak, hogy próbáljanak meg önkielégíteni pornófilmek nélkül, hogy megtanulják minél természetesebb környezetben felébreszteni szexuális vágyukat.
2. Ha túl gyorsan van vége
Ha arra leszünk figyelmesek az intim életünkkel kapcsolatban, hogy partnerünk egyre hamarabb és hamarabb – végül már átlagban 5 perc alatt – végez, lehetséges, hogy még nem építette fel megfelelően szexuális állóképességét. Ilyenkor partnerünk hiperérzékenységét úgy tudjuk szép lassan elsimítani, ha lépésenként mutatjuk be neki a gyönyör világát, nem pedig mindent egyszerre. Az óvszerek használata szintén meghosszabbíthatja az együttléteket, illetve az is, ha partneretek rendszeresen maszturbál, hiszen az is egyfajta gyakorlás.
3. Ha eltérő az étvágyatok
Bizonyára nektek is ismerős: ők inkább reggel akarnának hancúrozni, mi pedig általában este. Mi hetente többször, ők mindennap akarják, sőt naponta többször is, ha bírják a saját maguk által diktált tempót. A legtöbb kapcsolatban beáll egy olyan állapot, amikor a feleknek eltér az étvágya, és ez teljesen normális. Ennek a problémának a megoldásához a megfelelő kommunikáció a kulcs. Nyitottnak kell lennünk arra, hogy a másik szükségletei és vágyai mit diktálnak, és meg kell találnunk az arany középutat az igények között.
4. Ha nem megy a nedvesedés
Sok nőnek akkor is gond a nedvesedés, ha valóban kívánják a másikat. Ennek a folyamatnak a fázisai mindenkinél máshogy működnek – és jó, ha ezzel a partneretek is tisztában van! Ha gyakori, hogy csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem sikerül benedvesednetek az aktus előtt, szexuális szakértők szerint látogassatok el egy pszichológushoz, hogy a lelki eredetű problémákat kizárhassátok, mielőtt nőgyógyászhoz fordultok. Addig is, míg kiderül, mi okozhatja a problémát, érdemes több időt szánni az előjátékra, és elmagyarázni a partnernek is, ha ehhez nem fűlik a foga, hogy ez mindkettőtök érdeke. Ha pedig minden kötél szakad, használjatok síkosítót.
5. Amikor elmarad az orgazmus
Ha úgy érzitek, hogy mindketten megtesztek minden tőletek telhetőt, de mégsem jön az orgazmus, az nagy szakadékot állíthat közétek. Ilyenkor is nagyon fontos a kommunikáció, habár tudjuk, hogy ezekről a témákról a legkínosabb partnerünk előtt beszélni, de fontos kimondani, mit szeretnénk és hogyan, ha már tudjuk magunkról, hogy mi a jó nekünk. Ha pedig még nem, ezen segíthet a rendszeres önkielégítés, hiszen jobb, ha először mi kísérletezünk saját magunkon, mint valaki más. Ha pedig ettől sem költözik vissza az öröm az ágyba, keressetek fel egy szexterapeutát a további segítségért.