Egyéb kategória

5+1 tipp, hogy télen is puha legyen a bőrötök

Az ember lánya azt hinné, télen, mikor a hőmérséklet fagyos, hűvös, nem kell annyira odafigyelni az arcbőrére, mert nem izzad, így kevésbé tömődnek el a pórusok. Pedig hidratálni télen is kell. Sőt!
vous - 2015.12.30.
5+1 tipp, hogy télen is puha legyen a bőrötök

A bőr ilyenkor könnyebben kiszárad, dehidratálttá válhat, és azt már írtuk is nektek, hogy a száraz bőr bizony előhívja a pattanásokat is. Nem mindegy hát, hogy mit tesztek vele a mínuszok alatt. Azonban Elena Capo, aki egy New York-i spaközpontban dolgozik, elárult 5 fontos tippet, amivel megelőzhetitek a száraz bőr kialakulását.

  • Ha arctisztításról van szó, válasszátok inkább a krémes, egyben hidratáló arctisztítókat!
  • A nők előszeretettel nyúlnak a retinolhoz, mivel mattítja a bőrt, és öregedésgátló, ám nem szabad túlzásba vinni, ugyanis pikkelyessé, szárazzá teszi a bőrt, sok esetben pedig érzékennyé, mivel irritálja is azt.
  • Belülről is hidratáljatok: igyatok sok vizet! Ha unjátok, próbáljátok ki az ízesített vizet!
  • Ne sajnáljátok az olajat az arcotokra kenni! Írtunk is a csodálatos kókuszolajról, és a mandulaolajról is! Csodát tesz a bőrötökkel!
  • Ne használjatok mesterséges, illatosított termékeket a bőrötökre, és kíméljétek a forró zuhanytól!

+1. Ha mégis nagyon száraz a bőrötök, lehetséges, hogy nem a bőrtípusotoknak megfelelő krémet használtok!

Forrás:
pixabay
Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Különleges szigetek Izland körül
Világ
Különleges szigetek Izland körül
vous - 2024.11.09.
Björk kétségtelenül Izland egyik ikonikus női alakja, aki világhírű énekesnőként és zeneszerzőként ismert. Az avantgárd popzene királynője nemcsak zenéjében, hanem megjelenésében és egész művészetében képviseli szülőföldje szellemiségét.

Otthon

3 tipp a tisztább otthoni levegőért
Otthon
3 tipp a tisztább otthoni levegőért
vous - 2024.11.27.
Az otthonunk levegője gyakran több szennyeződést tartalmaz, mint a kültéri levegő. Az épületek hatékony szigetelése ugyan sok energiát takarít meg, ezzel együtt azonban korlátozza a levegő természetes áramlását. Így a por, a vegyi anyagok, az allergének és a páratartalom felhalmozódik, ez pedig hosszú távon növeli a légúti megbetegedések kockázatát.