Nincs is finomabb a szabadban szárított ágyneműnél vagy lepedőnél. Ebbe belehuppanni teljesen más, mint egy sima, fregolira aggatott ágyneműbe. Ez nem ugyanolyan. Ez finomabb. Ez illatosabb. Ez ropogósabb. Nem ragozom, tudjátok, mire gondolok, ugye?
Nemég, amikor itt a szerkesztőségben szóba jött ez a téma, egy emberként helyeselt mindenki, hogy: Igen! Igen! Igen! A szabadban száradó ágynemű bizony a legjobb! Takács Nóra egy nagyon találó mondattal egészítette ki a beszélgetést:
Amikor belefekszem a napon száradt, ropogós ágyneműmbe, olyan, mintha a mennyországban lennék.
De mitől ilyen varázslatos? Hát persze hogy a naptól! Ami
Jelenleg semmi okunk az aggodalomra, hiszen minden feltétel adott a szabadtéri teregetéshez. De fontos megjegyezni, hogy még ha az időjárási feltételek nem is annyira engedik, akkor is érdemes alternatív helyet találni a teregetésre. Hogy miért? Mert a legújabb kutatások szerint ősszel-télen a szobában teregetni veszélyes lehet. A szobában megnövekvő páratartalom miatt könnyen elszaporodhat a lakásban amúgy is utált penészgomba vagy poratka. Érdemes odafigyelni arra, hogy mit és hogyan tárolunk, mosunk egy-egy háztartáson belül, mert ahogy azt már korábban is megírtuk, gyakrabban kell mosni-cserélni a tárgyakat, mint gondolnátok.
De ugorjunk vissza eredeti témánkhoz, az ágyneműhöz! A legtöbb ember nem gondolja végig, mennyi mindent is rejthet egy átlagos ágynemű és huzat együtt. Az elhalt bőrdarabokon, ételmaradékokon kívül a párnák és az ágyneműk legnagyobb rajongói a poratkák. Ahol ők megtelepednek, onnan nem mozdulnak, kivéve, ha rendszeresen mosunk!
Hogyan csináljátok? Kövessétek a tippjeinket!
Ágyneműk és a lepedő
Takarók
Párnák
Most már mindent tudtok. Gyerünk, mossuk azokat az ágyneműket, amíg a nap maga száríthatja őket!