„Nem bírok gumival szexelni.” A legvészjóslóbb mondat, amivel egy férfi kezdheti az első intim együttlétet. Ugyanis mindkét fél pontosan tudja, hogy tud ő abban is, ha akar, illetve azt is, hogy a nemi betegségek nagyon kellemetlenek tudnak lenni.
A fentiek ellenére a férfiak nagy része kitart a gumi nélküli szex mellett. Ez a szívük joga, de akkor minket nőket hagyjanak békén, mert egyikünknek sem hiányzik egy intim fertőzés, vagy egy nem kívánt terhesség.
Csak saját felelősségre!
Most elsősorban az egyéjszakás kalandokról és friss kapcsolatokról beszélünk, ahol még nincs kialakulva a feltétlen bizalom egymással szemben. Persze az is elgondolkodtató, hogy érdemes-e egy olyan pasival komolyabbra fűzni a szálakat, aki az élvezeteket előbbre tartja, mint a saját és a partnere egészségét. Hiszen nemcsak a nők kaphatnak el nemi betegségeket, hanem a férfiak is. Ez oda-vissza működik. Nincs abban semmi szégyellnivaló, ha egy nő szereti a gumi nélküli szexet, csak ez legyen a saját döntése és vállalja érte a kockázatokat.
Mindenkinek szíve joga úgy együtt lenni másokkal, ahogy szeretne, de az nem oké, ha bele van kényszerítve egy helyzetbe.
Szomorú tény, de sajnos sokszor bejön a pasik számítása és sikerül belekényszeríteni a nőket abba, hogy védekezés nélkül lefeküdjenek velük. Egyikőjük sem azzal kezdi az ismerkedést, hogy ő gumi nélkül akar szexelni, jellemzőbb, hogy az utolsó pillanatban nyögik ki, amikor már sok lány azt hiszi, nincs visszaút, ha nem megy bele, a pasi biztosan faképnél hagyja. Pedig van választása mindkét félnek. A nők nyugodtan mondhatnak nemet, és a férfiak is felhúzhatják a gumit. Azért nem olyan bonyolult művelet az, ha pedig nem sikerül nekik, akkor ne csodálkozzanak, hogy a másik fél inkább lelép ahelyett, hogy belemenjen egy kockázatos kalandba.
De ha nem gumival, akkor hogyan?
Ma már abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy több választási lehetőségünk van a hormonális megoldásoktól a fizikai fogamzásgátlókig.
A fogamzásgátlási módszereket két csoportba oszthatjuk, vannak hormonális és a hormonmentes lehetőségek.
A hormonális fogamzásgátlás sokkal biztonságosabb, mint a hormonmentes védekezési módok, igaz, itt számolnunk kell esetleges mellékhatásokkal. Hormonális fogamzásgátló használat előtt mindenképp javasolt trombózis vizsgálat az egyéni trombóziskockázat megismeréséhez!
Hormonális fogamzásgátlók:
Fogamzásgátló tabletta
Hüvelygyűrű
Fogamzásgátló tapasz
Hormontartalmú spirál
Injekció (3 havonta)
A Femcare segít megtalálni a hozzád illő fogamzásgátlási módszert!
Egyre több választási lehetőség van a hormonális megoldásoktól a fizikai fogamzásgátlókig. Az egyéni sajátosságokat, a biztonságot és a kényelmet figyelembe véve mindenkinek más és más módszer válik be. Érdemes nőgyógyász szakorvos segítségét kérni a női fogamzásgátló használat elkezdése vagy megváltoztatása esetén, a rossz tapasztalatok és a nem kívánt terhesség elkerülése érdekében.
A hormonmentes opciók valamilyen fizikai akadályt képezve védenek a terhességtől. Mivel kevésbé hatékonyak, mint a hormonális fogamzásgátlók, így leginkább kiegészítő védelemként ajánlják őket.
Hormonmentes fogamzásgátlók:
óvszer
pesszárium, méhszájsapka
hormonmentes spirál (rézgyöngy)
naptár módszer, hőmérőzés
megszakított közösülés (Nem tekinthető biztonságos védekezési módnak!!!)
művi meddővé tétel (40. életév betöltése után vagy három gyermekszülés esetén engedélyezett)
Mindenkinek más és más módszer válik be, más a kényelmes, ezért ha komolyabbra fordul a kapcsolat, érdemes átbeszélni a partneretekkel, melyik az ideális megoldás számotokra.