Egyéb kategória

NATTE: slow design a hordozásban

Egyre divatosabbá és egyre szélesebb körben elterjedtté válik a hordozás, hiszen a modern életet is csakúgy megkönnyíti, mint elődeink mindennapjait. A hordozás népszerűbbé válásával pedig nemcsak a hordozóeszközök széles skálája bővül, hanem a hordozós ruházatoké is. Ebből a kínálatból emelkedik ki a NATTE márka, hiszen annyira, de annyira más, mint amit eddig hordozós kabátnak tekintettünk.

vous - 2017.04.04.
NATTE: slow design a hordozásban

Merem állítani, stílusában nincs versenytársa a piacon. De vajon praktikumban is megállja a helyét a többéves múltra tekintő darabokkal? Muszáj volt kiderítenem! Ezért kávézni invitáltam a tervezőt, Sáreczky-Urbán Alizt a nemrég megnyílt veresegyházi Bokácso teraszára, ami mindkettőnk otthonához közel esett.

Az Alizzal való találkozás előtt nemcsak a márka oldalán, de Aliz blogjában, a hordozós pillanatokat és kendőteszteket tartalmazó Selyemgubón is körbenéztem. Lenyűgözött az a természetközeli, lelassult hangulat, ami mindkettőt körbevette. Nekem a NATTE márka is a slow designt testesíti meg, ami a beszélgetés során be is bizonyosodott, na de ne ugorjunk ennyire előre. Aliznak is hosszú és változatos út vezetett a hordozásig, a márkáig, mondhatni ő is egy újratervező mami.

Forrás:
Just Stay Natural

Kisfiad, Milán születése előtt mivel foglalkoztál?

A Kreába jártam lakberendezés szakra, amit ugyan nem fejeztem be, két év után kidőltem, hiszen munka mellett csináltam, egy multinál dolgoztam. Akkoriban vettem egy lakást, és nagyon élveztem azt, hogy darabokra szedtük és berendezhettem. Ezért iratkoztam be a Kreába, szerencsére a multis munkával relatíve jól kerestem, megtehettem. A mai napig nem tudom, hogy bírtam azt a két évet is, amit végigcsináltam, de az első iskola volt, amit élveztem, és ez annyira jó volt. A styling részét szeretem a legjobban ennek a munkának, a színeket, a textileket összehozni. Nagyon sokat adott nekem a suli, főleg látásmódban.

Dolgoztál lakberendezőként?

Nem, soha, vagyis nem teljesen. Nagyon elegem lett egy idő után a multiból, és akkoriban indított a férjem egy csempeboltot, ahol hétvégente besegítettem. Aztán amikor már nem bírtam tovább, felmondtam a munkahelyemen, és csak a csempebolttal kezdtem foglalkozni. A fiam születéséig azt csináltam, nagyon büszke vagyok rá, hiszen mára nagyon felfutott, és ez nekem köszönhető. Sokat is tanultam ebből, például konfliktuskezelést és hasonló vállalatvezetési dolgokat.

hello-anyu-tervezoje

Újratervező anyukák: „Nem mindenki érzi jól magát a 24 órás anyaszerepben” – Interjú a HellóAnyu alapítójával

A HellóAnyut kezdetben megszervezni egyáltalán nem volt gyerekbarát – árulta el a vele készített interjúnkban többek között a háromgyerekes Lipták Orsi, az alapító ötletgazda. Hogy miért? Olvassátok el!

Az interjút IDE kattintva olvashatjátok el.

A fiad születése után nem tervezted, hogy visszatérsz oda?

A szülés előtt körülbelül három hónappal hagytam abba a munkát, hosszú folyamat volt az elengedés, de sejthető volt, hogy oda nem fogok visszatérni több okból is.

Nagyon érdekes, én azt hittem, hogy majd az anyaságban kivirágozok, megélek mindent, de rájöttem, hogy nem, ami azért nehéz dolog, mármint a felismerés. Vágyom valamit alkotni, szabadon, de már nem úgy, mint a gyerekvállalás előtt.

Az anyasággal egy csomó ötletem lett, láttam piaci réseket. A fiamat kezdettől fogva hordoztam, a második telünkön, majdnem egyéves volt, nagyon kellett volna egy közös kabát. De nem találtam olyan hordozós kabátot, ami nekem megfelelt volna. Olyat szerettem volna, aminél nem kell átbújtatnom magamat és a gyereket a lyukon, elegáns és stílusos, de nem találtam ilyet.

Az interjú folytatását ITT TUDJÁTOK ELOLVASNI!

Ajánlott cikkek