Aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet, igaz? De mindenki szereti, csak van, aki közelebbről, van, aki távolabbról, és van, aki ért hozzájuk, meg persze vannak olyanok is, akik nem. Szóval szerintem a mondás úgy lenne helyes, hogy „aki a virágot neveli, rossz ember nem lehet”. Ha ti is a jó emberek táborát erősítenétek, segítünk legújabb növénykisokosunkkal!
Nemcsak otthonunkban, de munkahelyünkön is szeretjük körbevenni magunkat különböző cserepes növényekkel, de nagyon nem mindegy, hogy milyenekkel! Ahhoz, hogy ki tudjuk választani a számunkra megfelelőt – hiszen a növény számára is ez a megfelelő –, egy csomó mindennek utána kell járnunk és sok mindent végig kell gondolnunk.
Minden növény elpusztul a lakásotokban? Akkor nektek találták ki a DIY kaktusztálat
Szeretnétek végre egy szép növényt a lakásba, de egyszerűen semmi sem marad életben? Ha ti is akkora Pinterest-függő növénygyilkosok vagytok, mint én, akkor ez a cikk pont nektek szól! Megmutatjuk lépésről lépésre, hogy kell kaktusztálat készíteni, egészen a tálfestéstől az ültetésig úgy, hogy hosszú távra jó legyen mindkettőtöknek.
A tippekért kattintsatok IDE!
Vásárlás
Előírások
A színes és világos levelű, illetve virágzó növények több fényt igényelnek, mint sötét levelű társaik. Félárnyékba mindig csak a sötét levelű növényeket tegyétek – mert ezeknek nem kell túl sok fény. Ha világos az otthonotok, akkor pedig válasszatok a világos levelű és virágzó növénykék közül.
A húsosabb levelű növények – mivel sokáig képesek raktározni a vizet a leveleikben – kevesebb öntözést igényelnek, mint a vékony levelű fajták.
Ne hanyagoljátok el, de ne is szeretgessétek túl a növényeket. Pont, mint a pasitokat!
Virágos növények
A virágos növényeket általában egyszerű gondozni, de vannak fajok – mint például az orchideák –, amelyek sokkal több törődést és figyelmet igényelnek. Viszont meghálálják, és hihetetlenül feldobják bármelyik helyiséget a lakásban – persze ahol megfelelő számukra a klíma.
Levéldísznövények
Leveleik lehetnek színesek, mintásak, különleges formájúak, fényesek vagy mattak, amelyek már önmagukban is nagyon jól mutatnak. Ezeknél különösen a klímára figyeljetek, és arra, hogy a nagyobb leveleket mindig töröljétek át egy nedves ronggyal, mert borzalmasan tud kinézni egy porral belepett cserepes növény.
Ha más fajtákkal keveritek, azaz növénycsoportokat hoztok belőlük létre, megspóroltok egy halom dekoratív, drága lakásdíszt is, mert megteszik majd helyettük a „zöldek” a kellő hatást.
Kúszó- és futónövények
Ezekkel könnyű dolgotok lesz, mert szinte bárhol jól érzik magukat. Számtalan változatuk van, csakúgy, mint az előbb említett levéldísznövényeknek, és létezik belőlük virágzó fajta is. A csupasz falfelületeket és sarkokat, légüres tereket nagyon jól feldobják. Cserébe csak egy kis fényt és vizet kérnek tőletek.
Pozsgások és kaktuszok
Ezek a húsos növénykék most reneszánszukat élik. Ami abszolút érthető, hiszen nagyon jól dekorálnak, és alig igényelnek törődést. Nekem ez az egyik kedvenc fajtám, így bátran ajánlom azoknak, akik kevés időt töltenek otthon, vagy folyton elfelejtenek virágot locsolni. Emellett olyan lakásokba is ajánlom, ahol például kevés a hely.
Kültéri és dézsás növények
Általában nem egy bonyolult feladat a gondozásuk, főleg hogy mivel kültéren laknak, megteszi helyettünk a nap és az eső a dolgát. De ha nem teszi, akkor sem kell kétségbeesni, csak rendszeresen törődnünk kell velük. Viszont ha egyszer elkezdjük, úgy hozzászokunk a locsolásukhoz, mint a reggeli kávéhoz!
Minden növénynél ügyeljetek, hogy a hozzájuk tartozó „előírásoknak” megfelelően járjatok el, illetve időközönként jól vizsgáljátok meg őket, hogy nem találhatóak-e rajtuk kártevők vagy valamilyen növénybetegségre utaló jel.
Ha körültekintőek és gondoskodóak vagytok, egészséges és csodaszép növények vesznek majd körül benneteket!