A bőröndpakolással sokunknak meggyűlik a baja utazás előtt. Nemcsak azzal, hogy mit vigyünk magunkkal, hanem azzal is, hogy mibe és hogyan pakoljunk. Vagy magunktól elsajátítjuk a bepakolás művészetét, vagy megtanuljuk szüleinktől, esetleg ráguglizunk a neten. Na igen, csak egy bibi van, hogy így kapásból legalább négy-öt fajta hajtogatási és bepakolási technikával találkozhatunk. Hogy ezek közül melyik a legpraktikusabb? Leteszteltük!
Fogtunk egy cipzáras hátizsákot meg egyheti ruhát, piperéket, na meg még jó néhány – az utazáshoz elengedhetetlen – kelléket, és kipróbáltuk, vajon melyik hajtogatási módszerrel lehet leghatékonyabban bepakolni úgy, hogy aztán ne kelljen teljes testsúlyunkkal a táskán fetrengeni, ha be akarjuk húzni a cipzárat, na meg persze hogy minden be is férjen.
Az egyheti felszerelés a következőket tartalmazta:
NORIE-blog: 8 ruhadarab elég egy hétre – Csomagoljatok profin a nyaralásra!
„Imádok utazni, viszont az azzal járó csomagolást sosem szerettem. Modellként több hónapra kellett előre gondolkoznom, mert egy-egy országban annyi ideig éltem. Ebben az esetben a fél lakást elpakoltam eleinte, majd idővel kezdtem ráérezni, hogy mit szükséges és mit teljesen felesleges magammal cipelni.”
Norie cikkét ide kattintva olvashatjátok.
Hagyományos pakolás
Kezdjük a legalapvetőbbel, hiszen legtöbben eszerint rendezgetjük el a holmijainkat a táskánkban. Én azt gondoltam, remekül tudok csomagolni, de tévedtem! A ruhákat – ahogyan a szekrénybe is be vannak hajtogatva – csak simán átcsoportosítottam a bőröndbe, a többi cuccot pedig, ami nem ruhanemű volt, addig-addig tetriszeztem a táskában, míg végül mindegyik megtalálta a helyét. Azonban a cipzárat nem sikerült behúznom a táskán…
Visszahajtogatós módszer
Több videót is megnéztem erről, mielőtt kipróbáltam volna. A lényege az, hogy a ruháknak csak egy része kerül a bőröndbe, és miután szépen mindegyiket bepakoltátok, a kilógó részeket négy oldalról egymásra hajtogatjátok.
A ruhák lenyomják egymást, és talán kevésbé is gyűrődnek, viszont sem időben, sem pedig helytakarékosság szempontjából nem nyűgözött le ez a technika, azonban abban biztos vagyok, hogy némi gyakorlással tökélyre lehet fejleszteni ezt a módszert. Ez a rutin bennem így elsőre sajnos nem volt meg.
Feltekerős szisztéma
Sokan a feltekerős csomagolásra esküsznek, mert állítólag rengeteg helyet lehet nyerni a ruhák felgöngyölítésével, és ezzel a módszerrel kevésbé is gyűrődnek össze. Ezzel én nem feltétlenül értek egyet. A ruhák akkor nem gyűrődnek, ha olyan holmikat válogattok össze, amelyek eleve nem hajlamosak a gyűrődésre, illetve ha vasalva és nagyon ügyelve tekeritek fel őket.
Viszont a teszt alatt valóban ez volt az egyik leghatékonyabb módszer a helytakarékos csomagolásra, és a leggyorsabban kivitelezhető is! Csak úgy suhant a cipzár a kezemben.
KonMari módszer
Az utóbbi időben jó néhány cikket olvashattatok nálunk Marie Kondo rendszerezési módszerével kapcsolatban. Vannak közötte olyanok, amikkel egyetértünk, és persze vannak, amelyekkel nem, de a hajtogatási technikáját én kifejezetten kedvelem.
Ha elsajátítjátok, hogy a szekrényben hogyan hajtogassátok össze a nadrágokat, pólókat és a többi ruhaneműt az ő módszerével, akkor pikk-pakk összecsomagolhatjátok az egyheti cuccotokat is így. Tök jól működik! Sőt, a hengerelős módszer mellett ez lett a másik dobogós. Időben talán nem olyan hatékony, viszont az száz százalék, hogy a legkevésbé így gyűrődnek a ruhák!
Természetesen nem csak az számít, hogy hogyan hajtogatunk. Az is fontos, hogy felesleges holmikkal ne pakoljuk tele a pakkunkat: amiből lehet, abból praktikus, mini kiszerelést válasszunk, és olyan holmikat, amik több funkciót is kiválthatnak, na meg szuper, nagyon kicsire összehajtogatható mikroszálas törölközőt!