Már dübörög a nyár, hétvégente a strandon pihenjük ki a hét fáradalmait és ennek természetesen célja is van: bronzbarnán hazatérni. De félúton az áhított bőrszín felé, bronzosítóval élénkíthetjük is arcszínünket. Mutatom, hogyan!
A nap csókja
Az első, amit fontos tisztázni, hogy a bronzosító nem egyenlő az önbarnítóval és nem is arra való, hogy az egész arcunkat beszínezzük vele. Célja, hogy barnaságunkat kiemeljük, esetleg rásegítsünk az összhatásra. Nőként ugyebár megengedett egy kis csalás, néha jó jobb színben mutatkozni – a kedvünk is jobb lesz tőle, sőt, mi magunk leszünk a napsugár!
Fontos tudni, a bronzosítóból is ezerféle van:
A lényeg, hogy mindenki megtalálja a kedvére és természetesen bőrére valót!
Folyékon vagy krémes?
A textúra kiválasztása egyéni igények szerint történik, pontosabban aszerint, ki mit visel szívesen az arcán. Tudni kell, hogy a folyékony és krémes állagúak közül is sok púderesre szárad, nem mozdul el. A végeredmény könnyedebb lesz, akár natúr bőrre is feltehetjük. De ne feledjétek: előtte mindenképpen krémezzünk, még a legnagyobb melegben is!
Még a textúráról: Bár a krémes leheletnyi érzést ad, a por állagúval könnyebben tudunk majd dolgozni, főleg, ha van hozzá egy bronzosító ecsetünk! A kis fejű ecset nagyobb odafigyelést kíván, bár a lényeg mégis az, hogy az ecset szálai selymesen puhák legyenek és kellően rá tudjanak feküdni az arcra, úgymond körbecsókolják az orcát.
A tökéletes smink titka: 6 ecset, amire minden nőnek szüksége van
Titeket is megigéz a profi sminkesek táskájában lévő ezernyi ecset? Ilyenkor jön a sóhaj: de jó lenne otthonra is! Igen ám, de először tudni kéne, melyik mire való. Jó hír, hogy elég néhány darab, amivel az otthoni sminkelést tökélyre fejleszthetitek.
Ide kattintva egy korábbi cikkünkből kiderül, melyik az a 6 ecset, amit jó, ha beszereztek!
Csillogás, csillogás, csillogás
Az első és egyik legfontosabb szabály, hogy megnézzük, mennyire csillogós a termék: a túl sok csillogós metálfényű lehet és közönségesnek hathat, míg a selyemfényű művivé teszi az arcot. A jó bronzosítónak van egy barna alapszíne és abban ezer színben játszó részecskék. Nemcsak barna árnyalatok látszódnak benne, hanem akár pink és kék is – ezt a smink-dizájnerek elég jól megalkotják nekünk, hogy aztán káprázhasson a szemünk!
Még a csillogásról: a csillogás jó, és kell is, de az extra fényt hagyjuk inkább az esti megmozdulásokra. Nappalra a lágyabb fényeket válasszuk, úgyis szikrázik a nap, még inkább felerősíti a csillogó pigmenteket. Este a sötétben lehet ragyogni, sőt ilyenkor érdemes a highlightereket is elővenni!
Ne feledjétek, ha soknak érzitek a ragyogást, vagy a korotoknál fogva már visszafogottabb sminket választanátok, akkor matt bronzosítók is léteznek! Ezek adják az igazi napcsókolta hatást, formálják is az arcot, kiemelik a szem színét, a tengerparti szellő érzetét keltik.
Következzen a legfontosabb: a technika!
Fontos, hogy óvatosan bánjunk a bronzosítóval, keveset vegyünk fel belőle, fokozatosan alakítsuk ki a szín mélységét.
De mi a helyzet a fehér bőrűekkel?
Remélem, mondani sem kell, hogy az alapozó továbbra is megegyezik a bőr színével, kár játszani, hogy sötétebbet választunk, így nem leszünk barnábbak – csak nevetségesek. A bőr színéhez igazítjuk a bronzosító barnaságának intenzitását, ezáltal világos bőrűek is használhatják.
Apropó világos bőr, tejfehér bőrüek válasszanak púder vagy világos karamell árnyalatot, amellyel óvatosan színezik a már említett területeket.
A bronzosító mellett egy üde árnyalatot is tehetünk az orcára, belemosva, satírozva a bronz árnyalatba. Az ajkakon nagyon jól mutat a rózsaszín és a barack, az arc egységes barnaságát megtöri, ezáltal kiemeli.
Kerüljétek el a tehenészlány-hatást! – így használjátok helyesen a pirosítót
A pirosító majdhogynem jobb szolgálatot tesz, mint a szempillaspirál. Lehet igéző a tekintetünk, ha fakó az arcunk, mit sem ér! A pirosító felvitele azonban a legtöbbeteknek gondot okoz, ezért született meg a VOUS pírkisokosa, amit ITT megnézhettek!
Inspirálódjatok, hogy igazi napcsókolta bőrötök legyen!