Egyéb kategória

Kutya vagy macska? Megvan, ki szereti jobban a gazdit

Két ember létezik a világon: kutyás és macskás. Valamelyik cukisághoz mindig közelebb áll a szívünk. De vajon melyik szereti jobban a gazdiját?
vous - 2016.02.03.
Kutya vagy macska? Megvan, ki szereti jobban a gazdit

Nyilván mindenki kicsit elfogult a saját háziállatával kapcsolatban. Érezzük, hogy a cicánk vagy éppen kutyánk kedvel minket, hiszen mindig jön utánunk és talán reggel is ő kelt minket. De melyik állat szeret minket jobban? A most készült kutatásból, amit dr. Paul Zak készített, minden kiderül.

A kutyák ötször jobban kedvelnek minket, mint a cicák.

Forrás:
Pixabay

Zak tíz kutyát és macskát vizsgált, miközben játszottak a gazdáikkal, a mintákban pedig az oxitocinszintet figyelte. Az oxitocin egy olyan kémiai anyag, ami akkor termelődik az agyunkban, ha épp törődünk valakivel. Az embereknél 15-25% közé tehető a szintje, amikor egy kellemes élmény ér minket egy idegennel, 25-50% közé, ha egy jó ismerősünkkel vagy egy olyan emberrel vagyunk, akihez kötődünk. 50% fölé pedig csak akkor emelkedik, ha a gyerekünkről vagy a társunkról van szó.

A kutyáknál ez a szint 57,2%, a macskáknál pedig 12%. Így látható, hogy a kutyák mennyivel jobban szeretik a gazdájukat. Bár a macskák mentségére legyen mondva, zavaró tényező az is, hogy nem szeretnek idegen környezetben lenni. Stresszesen érzik magukat, ha épp nem otthon vannak, így az eredményük ezért lehetett sokkal rosszabb, mint a kutyáké.

Címkék: #állat #kutya #macska
Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Különleges szigetek Izland körül
Világ
Különleges szigetek Izland körül
vous - 2024.11.09.
Björk kétségtelenül Izland egyik ikonikus női alakja, aki világhírű énekesnőként és zeneszerzőként ismert. Az avantgárd popzene királynője nemcsak zenéjében, hanem megjelenésében és egész művészetében képviseli szülőföldje szellemiségét.

Otthon

3 tipp a tisztább otthoni levegőért
Otthon
3 tipp a tisztább otthoni levegőért
vous - 2024.11.27.
Az otthonunk levegője gyakran több szennyeződést tartalmaz, mint a kültéri levegő. Az épületek hatékony szigetelése ugyan sok energiát takarít meg, ezzel együtt azonban korlátozza a levegő természetes áramlását. Így a por, a vegyi anyagok, az allergének és a páratartalom felhalmozódik, ez pedig hosszú távon növeli a légúti megbetegedések kockázatát.