Jegesmedve
A változó éghajlattal a jegesmedvéknek kell a leginkább szembenézniük. Ők a végtelen jégmezőkön élnek, amik a globális felmelegedésnek köszönhetően olvadozni kezdtek. A veszélyeztetett fajok között tartják számon 2008 óta, így már csak 20-25 ezer vadon élő jegesmedve van – írja a Mashable.com oldal.
Pingvin
A pingvinek, különösen az Adélie pingvinek érzik az éghajlatváltozást igazán, mivel az Antarktisznál található jégtáblákon élnek. A globális felmelegedés pedig már jelentős mértékben megrongálta a természetes élőhelyüket, így kérdéses, hogyan fognak majd boldogulni a későbbiekben.
Panda
A pandákat szintén a veszélyeztetett fajok között tartják számon. Kedvenc eledelüket, a bambuszt ugyanis az éghajlatváltozás megtizedelte. Egyes szakértők szerint az élőhelyük elvesztése és a táplálék csökkenése miatt 2070-re a pandák száma a felére csökkenhet.
Fóka
A fókák, különösen, amelyek az Északi-sarkon élnek, nemcsak a brutális orvvadászatnak vannak kitéve, hanem az éghajlatváltozásnak is. A havazás és a jég csökkenése elképesztően megviseli őket, mivel ilyen körülmények között élik az egész életüket.
Tengeri teknős
A tengeri teknősök az egész életüket a szárazföld és a tenger között élik le. Az emelkedő hőmérséklet pedig igencsak felborítja ezt az egyensúlyt. A teknősöknek van egy belső késztetésük, ami azt mondja, hogy visszatérjenek arra a helyre, ahol születtek, ám az sok esetben már nem biztonságos számukra.
Koala
A koaláknak az élőhelyük csökkenésével kell szembenézniük, amit a globális felmelegedés okoz. A szárazság és a sok bozóttűz elpusztítja a természetes élőhelyüket. Az Australian Koala Foundation szerint a vadon élő koalák száma 45 és 90 ezer közé tehető, ami egyre csak csökken az éghajlat változásával.
Orángután
Az orángutánok az esőerdőkben élnek és gyümölcsöket fogyasztanak. Ahhoz, hogy gyümölcshöz jussanak, azoknak ki is kell nőniük és meg is kell érniük, ehhez pedig rengeteg esőre van szükség. A klímaváltozás miatt az esőzések egyre csak csökkennek, az esőerdők kiszáradnak, így gyakran alakulhat ki bozóttűz, arra kényszerítve az orángutánokat, hogy elhagyják az élőhelyüket és egy másik, ismeretlen tájra meneküljenek.
Elefánt
Azt már ti is tudjátok, hogy az elefántok az egyik legjobb anyák a földön, de azon elgondolkodtatok már valaha, hogy mennyire megviseli őket az éghajlatváltozás? A globális felmelegedés miatt a gyümölcsök, amikkel az elefántok táplálkoznak nem fejlődnek ki teljesen és satnyák maradnak. Élelmiszerhiány fog beütni az elefántpopulációkban és alultápláltak lesznek, ami különösen végzetes a fajra nézve. Arról nem is beszélve, hogy azok a patakok, tavak, amikből a vizet fogyasztják mind ki fognak száradni.
Hópárduc
A havazás csökkenésével a hópárducok egyre inkább visszavonulnak a saját hegyvidéki élőhelyeikre. Nem ez az egyetlen probléma, arra kényszerülnek, hogy egyre magasabb területen éljenek, ahol még havazik. Így egyre kevesebb zsákmányt tudnak ejteni és nem jutnak megfelelő élelemhez. Már a veszélyeztetett fajok között tartják számon őket, de a helyzet csak még tovább fog romlani, ha nem teszünk valamit.
Északi széles szájú orrszarvú
Egy éve tudtuk meg, hogy elpusztult azt utolsó hat északi széles szájú orrszarvú egyike, így már csak öt példány maradt belőlük a világon. Mindez az orvvadászatnak köszönhető, ami egészen a kihalás szélére sodorta ezt a ritka állatot. Mesterséges megtermékenyítéssel szeretnék megmenteni a fajt, ám az idő vészesen fogy.