Cáfolni ha akarnám se tudnám, szerintem bennetek is élénken él még, hogy mindenhonnan folyt rólunk a víz. És lehet, most is inkább visszasírnánk, ha nem is azt a tikkasztó hőséget, de legalább a strandidőt. Bár itt Budapesten süt a nap, szóval a fővárosban élők reménykedhetnek.
A Föld júliusi átlaghőmérséklete 17 Celsius-fok volt, ezzel 0,14 Celsius-fokkal megdöntötte az 1998-as és a 2010-es hőmérsékletet. Az új rekordot megerősítve Jake Crouch, a Nemzeti Éghajlati Adatközpont tudósa így nyilatkozott:
A világ melegszik, továbbra is melegszik.
Az egyre lendületesebb felmelegedést idén az El Niño áramlat hozza a Csendes-óceánból. Jessica Blunden, aki szintén a Nemzeti Éghajlati Adatközpont légköri tudósa, már messzebbre ment:
99 százalékig biztos vagyok abban, hogy 2015 lesz a Föld legmelegebb éve.
Tanulmányok azt mutatják, hogy míg a globális felmelegedés nem okozott hatalmas szárazságokat, addig a rekordmeleg csak rontott a helyzeten, tovább súlyosbítva a párolgást és a talaj kiszáradását.
A globális felmelegedés azonban mégis közrejátszhatott a rekordmeleg elérésében. Kutatások azt mutatják, hogy az ember által okozott globális felmelegedés intenzívebbé tette a meleget, és talán a kiváltó ok is ez volt.
Novemberben a világ vezetői Párizsban tanácskoznak, hogy egy új éghajlat-változási megállapodást kössenek, amely többek között korlátozza az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Néhány klímakutató szerint katasztrofális a helyzet, és ha ilyen mértékben folytatódik a felmelegedés, az drasztikus tengerszint-emelkedéshez, hőhullámokhoz, fajok kihalásához és szélsőséges időjárási eseményekhez vezetne.
Más szóval ez a júliusi rekordmeleg egy figyelmezetés volt.
Olvadó jégtömbök Grönland partjainál
Olvadó gleccser Svájcban
A jegesmedvék már csak az állatkertekben élhetnek?