Világ

Veszélyes és gyönyörű: kitört egy mexikói tűzhányó

Még az embereket is ki kellett telepíteni a Mexikóban történt vulkánkitörés miatt.
vous - 2015.07.13.
Veszélyes és gyönyörű: kitört egy mexikói tűzhányó

Az MTI információi szerint a hétvégén kitört Mexikó Colima nevű tűzhányója. A hamuhullás miatt ráadásul 12 kilométeres körzetben ki kellett telepíteni az embereket. A vulkán 2013 óta volt újra aktív és az azt megelőző 100 évben legalább 40–45 alkalommal tört ki. 

A vulkánkitörés képekben

Így zajlott a mentés

Ha kíváncsiak vagytok, milyen is egy vulkánkitörés, most megnézhetitek!

Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Közösen kutatja a Velencei-tó helyzetét és lehetőségeit a Kodolányi Egyetem és a HÖOK
Világ
Közösen kutatja a Velencei-tó helyzetét és lehetőségeit a Kodolányi Egyetem és a HÖOK
vous - 2025.06.12.
Tudományos együttműködést indított a Velencei-tóért a Kodolányi János Egyetem és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). A több kutatást és tudományos vizsgálatot is magába foglaló kezdeményezés célja, hogy átfogó turisztikai, szociológiai és demográfiai képet adjon a Velencei-tó térségének helyzetéről. A részleteket sajtótájékoztató keretében ismertette Domokos Tamás, a Kodolányi Egyetem elnöke és Budai Marcell, a HÖOK sajtófőnöke Székesfehérváron, az felsőoktatási intézmény székhelyén.

Otthon

Miért fontos a kerti világítás?
Otthon
Miért fontos a kerti világítás?
vous - 2025.06.07.
Az ingatlanhoz tartozó szabadtéri területet úgy alakíthatjuk ki, ahogy csak szeretnénk: bevethetjük növényekkel, kialakíthatunk rajta egy pihenőhelyet, funkcionálisabbá tehetjük kényelmes kerti bútorokkal és akár kerti partik, szabadtéri sütögetések színhelyévé is válhat.