Ti tényleg egy lakóautóban éltek?
Réka: Majdnem egy teljes éve élünk lakóautóban. Előtte hátizsákokkal, szörfdeszkákkal a kézben utaztunk. A csomagunk fejenként így nézett ki: 10 kg-os hátizsák, 25-32 kg-os gurulós poggyász plusz szörfdeszka. (Az én deszkám 2 és fél méter hosszú). Megérkezésünk előtt és után hetekig kerestünk hosszabb távra kiadó szállást elfogadható áron. Ha megvolt a szállás akkor mar csak a helyi utazást és a vásárlást kellett kieszelni. 3 – 6 havonta újra és újra költöztünk. Egy kicsit le akartunk telepedni, ezert váltottunk lakóautóra. Most saját otthonunk van, konyha, fürdőszoba, ket asztal, férőhely hat személyre, 4 kereken. Szörfdeszkák a tetőn.
Áramot napelemekkel nyerünk, gázzal főzünk, melegítjük a vizet, gázzal működik a hűtő és ha lehűl az idő, a fűtés is arról megy. Az üzemanyagon kívül nincsen jelentős kiadásunk.
Imádok főzni, új, helyi recepteket kipróbálni, úgyhogy csak akkor vagyunk éttermekre utalva, ha kedvünk tartja. Az elmúlt egy év alatt kb. 24 ezer kilométert vezettünk. Magyarországról az Egyesült Királyságba mentünk, onnan Írországba, majd vissza komppal Franciaországba, majd végig az óceánparton egészen Tarifáig (Dél-Spanyolország), ahol ismét hajóra tettük a ‘házat’ Afrika irányába. Marokkóban 6 hónapot töltöttünk, szinte végig az óceánparton. Tangertől Sidi Ifni-ig vezettünk és vissza. Útközben kutyánk is lett.
Nem kell bemennünk a munkahelyünkre, csak bekapcsoljuk a számítógépet és kezdődhet a munka.
Ennek ellenére normálisán felöltözünk minden nap, bar megtehetnénk, hogy egész nap pizsamában maradunk. Sokat hallottunk, olvastunk az ülőmunka veszélyeiről, ezert megpróbálunk rendszeresen elszakadni a monitortól, felállni, sétálni egyet vagy állva dolgozni egy darabig.
Meg lakóautózunk egy darabig, mert eddig ez a legkényelmesebb és legolcsóbb utazás és életforma.
Lehet, hogy visszamegyünk Marokkóba. Van egy örültebb terv is, ami szerint autóstól áthajózunk Argentínába. Meglátjuk, mennyi időnk jut majd a munka mellett ennek megtervezésre.