Márciusban már javában tervezzük a nyaralást, lassan le kell adni (ha még nem kellett) a hosszabb szabadságok időpontját. Ti már tudjátok, hova utaztok? Ha van rá lehetőségetek, akkor az elsőre talán kevésbé szép csengésű Hallstatt várost ajánljuk nektek. Miért? Máris megmutatjuk.
Hallstatt lakosainak száma nem éri el a 10 ezer főt. Az aprócska, barokk város Ausztriában, azon belüli is a Hallstatti-tó partján fekszik. A különlegessége a festői környék, amely miatt évente több tízezer turista keresi fel.
A város egyik legismertebb nevezetessége a róla készült fotókon rendszerint látható gótikus templom.
A templom kertjében található a teraszos temető, ahonnan a halottakat tízévente kiássák. A koponyájukat kifehérítik, virágkoszorúkkal díszítik fel, majd a Csontházban helyezik el őket. A bizarr szokás onnan indult, hogy a városka folyamatosan helyszűkével küzd, nehezen tud terjeszkedni a természeti adottságok miatt, így szükség volt erre a megoldásra.
Mivel a városka egy sziklafal mellé épült, amelyhez szorosan hozzásimul, a lakosok minden négyzetcentimétert kihasználtak a helyhiány miatt. Jellegzetes például a házak falára futtatott gyümölcsfa, amely rendszeresen szerepel a városban készült Insta-fotókon is.
A települést már időszámításunk előtt 5000 körül is lakták, sóbányája, amelyet 2002-ben múzeummá alakították át 7000 éven keresztül működött.
Nyaralás 2.0 – A zöld utazáshoz rátok is szükség van, nem csak az öko-bio hotelekre!
Ha engem kérdeztek, én ma már biztosan nem indulnék úgy útnak, hogy ne tájékozódnék arról, a szálláshelyem mennyire zöld, tudatos, fenntartható. De ahhoz, hogy felelősségteljesen és fenntartható módon utazzunk, ránk ugyanúgy szükség van, mint a hotelekre. A döntéseink lehetnek halványzöldek, zöldek és nagyon zöldek, a lényeg, hogy elkezdjük valahol.
A cikk folytatását ide kattintva >>> olvashatjátok.