Az időjárásnak vannak íratlan szabályai, amelyek a fejünkben élnek. Ilyen például, hogy a sivatag az forró és száraz. Sajnos ezek a törvények egyre sűrűbben fordulnak a fejük tetejére az ember által felgyorsított klímaváltozás hatására.
Egyre gyakrabban dőlnek meg a meleg- és csapadékrekordok szerte a bolygónkon, amiknek a következtében egyre gyakoribbak a perzselő aszályok, pusztító árvizek és romboló viharok. Illetve olyan jelenségek, amelyek nem veszélyesek, csak nagyon meglepőek és aggasztóak.
Hó a Szaharában
Tavaly januárban lehet, hogy itthon nem volt fehér a táj, de meglepő módon, a Szaharában igen. Bár a magyar havakhoz hasonlóan ez is egy nap alatt elolvadt a perzselő sivatagi napon.
Grönlandi erdőtüzek
Grönland felszínének hetvenkilenc százalékát gleccserek borítják. Ez olyan sok jéggé fagyott víz, hogyha elolvadna a világ tengerszintje, több mint hét méterrel megemelkedne. Ilyen környezetben meglepő, hogy 2017-ben több erdőtűz is kitört Grönlandon.
A legforróbb legalacsonyabb hőmérséklet
Amikor a napi hőmérsékletről van szó, akkor azt is fel szokták tüntetni, hogy mennyi volt a legalacsonyabb, ez jellemzően az éjszakai. Nos, 2018. június 26-án az ománi Khasab városában megdőlt ennek a rekordja. Aznap a leghidegebb hőmérséklet 42,6 Celsius fok volt a környéken.
Szivárványvihar
Tavaly augusztusban olyat láttak a texasiak, amit kevesen fognak életükben: szivárványt és tornádót egyszerre. Valószínűleg a látvány nehezen tudta kárpótolni azokat, akiknek anyagi kárt okozott a forgószél.