A dragon chicken, vagyis a csirkehúsból készülő úgynevezett sárkányfalatok az egyik legfinomabb csirkés étel, amit Indiában és Kínában is szívesen készítenek. Nagyon fűszeres, egyáltalán nem kellenek hozzá extra alapanyagok, és gyorsan, egyszerűen elkészíthető.
Vibráló, élénk, piros színe miatt nevezik dragon chickennek, vagyis sárkánycsirkének, ami magyarul mondjuk elég idétlenül hangzik, úgyhogy maradjunk inkább a sárkányfalatoknál. Lehet sárkányosan csípős is, de nem kell azért túlzásokba esni: egy kevés csili mindenképpen jót tesz neki, de mint tisztáztuk, nem a csípőssége miatt kapta sárkányos nevét. Indiában szószosabban készítik, Kínában inkább szárazabban, ami a hozzáadott paradicsomszósz mennyiségétől függ.
Nem akartuk, de megtettük: a VOUS-lányok csilipaprikát kóstoltak
„Tűzpróbát tartottunk a szerkesztőségben, mert mindannyian úgy gondoljuk, ha erőset eszünk, az a tűznyeléshez hasonlatos attrakció. És tényleg. Volt, aki még a nőiességét is elveszítette a fájdalmas kalandozás következtében. Szögezzük le, csípős paprikát enni cseppet sem vicces dolog. Folyik a könnyed és az orrod, a szád és a torkod ég, ha pedig egy igazán rátermett csilibe harapsz, már annak is örülsz, ha levegőhöz jutsz. De akkor miért szeretik az emberek a csípős ételeket? Miért jó, ha fáj?”
Általában csirkemellből készül, de filézett csirkecombot is használhatunk hozzá, mindenesetre a felkockázott húst először egy fűszeres, tojásfehérjét és kukoricakeményítőt is tartalmazó pácban érleljük. Ezek a pác esetében szokatlanabb hozzávalók egyfajta fűszeres bundát képeznek majd a húson, ez a bunda pedig könnyedebben magába szívja majd a paradicsomos szósz aromáit. Elképesztően finom, csupa fűszer fogás, omlós húsfalatokkal, amit ízlés szerint rizzsel vagy indiai laposkenyérrel is tálalhatunk.
A cikk itt még nem ér véget, a folytatásért kattintsatok a Cookta oldalára!