Az természetes, hogy bőrradír van a pipereasztalotokon vagy a fürdőszoba polcán, hiszen köztudott, hogy egy-egy alapos bőrradírozás csodákat tesz a bőrötökkel. Az otthoni kémiai hámlasztók még kevésbé ismertek, pedig azok is rendkívül hatásosak.
Miért is jó a hámlasztás?
A bőr működéséről már biológiaórán tanultunk, akkor kiderült, hogy a bőrünk napi szinten folyamatosan megújul, megszabadul az elhalt hámsejtektől, így lesz ragyogó és puha tapintású. Ha valami megzavarja ezt a természetes folyamatot, akkor lesz a bőr fakó, rossz tapintású, megjelennek a pattanások, szárazzá válik vagy túl zsíros lesz. A hámlasztás segít a bőrnek megújulni.
AHA- és BHA-hámlasztás
Itt jönnek képbe az AHA- és a BHA-hámlasztók, hiszen gondolom, nem lepődtök meg, ha azt írom, a hámlasztás maga is egy kémiai folyamat. Az AHA- és BHA-hámlasztók segítenek megújulni a bőrnek, felgyorsítják a természetes bőrgyógyulást, ha túl lassan gyógyul, kiegyensúlyozzák a bőr faggyútermelését.
Dr. Kaszab Csilla bőrgyógyász elmondta, hogy az AHA alpha-hidroxisavak vízben oldódó savak (mint például a glikolsav), a BHA béta-hidroxisavak pedig zsírban oldódó savak (mint például a szalicilsav). Különbözőségük a hatásukban mutatkozik meg. Természetesen nem mindegy, hogy ki melyik hámlasztót választja, ez függ a bőrötök típusától, és attól is, hogy mi célból szeretnétek használni. Akárcsak az arcmaszkoknál, ott sem mindegy, mit használtok.
Az AHA-hámlasztás a következő problémák orvoslásában segít:
A BHA-hámlasztás jótékony hatásai:
Dr. Kaszab Csilla bőr- és nemigyógyász, kozmetológus szakorvos
„A gyógyítás mellett fontosnak tartom a páciensek egészségének megőrzését, szűrővizsgálatait, hiszen az időben diagnosztizált eltérések az esetek nagy részében mihamarabbi gyógyulást is jelentenek egyben.
Bőrgyógyászként számomra nemcsak a hagyományos bőrbetegségek gyógyítása a fontos, hanem a kültakaró fiatalos állapotának megőrzése is.”
Szakértőnk honlapját ide kattintva érhetitek el.
Mire vigyázzatok?
Ha kedvetek támad kipróbálni az otthoni kémiai hámlasztást, legyetek nagyon óvatosak.
Nézzetek utána alaposan, hogy a bőrtípusotoknak megfelelő erősségű hámlasztót használtok-e. Dr. Kaszab Csilla felhívja a figyelmeteket arra is, hogy hámlasztani inkább a téli–őszi időszakban érdemes, mivel a vékony szaruréteg fényérzékennyé válik hámlasztás után. Éppen ezért egy AHA- vagy BHA-hámlasztás után használjatok fényvédő készítményeket is, illetve mellőzzétek a szoláriumot és a napozást.
A bőrgyógyász szerint az otthoni kémiai hámlasztásnál biztonságosabb, ha ezt egy bőrgyógyász végzi,
hiszen könnyen lehetnek a bőrön bőreltérések, anyajegyek, amire tilos rámenni hámlasztóval, ezt egy laikus szem nem biztos, hogy felismeri. Illetve ha a koncentráció nem megfelelő, erős gyulladás is felléphet.
Nem meglepő hát, hogy hatékony kémiai hámlasztókat nem árulnak drogériákban, és nem is nagyon reklámozzák őket, tematikus, erra szakosodott weboldalakon lehet rájuk bukkanni.