Ebben a zord időjárásban szüksége van a testünknek és lelkünknek is egy kis feltöltődésre. Azoknak a szerencséseknek, akiknek kádjuk van, nem kell sokat agyalniuk azon, hogyan is kapcsoljanak ki egy kicsit úgy, hogy közben még szépülnek is. De hogy pontosan hogyan is tegyék, most elmondjuk, sőt emellett még egy házi fürdőbonbon receptjét is megosztjuk velük!
Egy csodás gyógyító fürdő jót tesz testnek és léleknek, elűzi a fáradtságot, a stresszt, ellazítja a megfáradt izmokat, felpezsdíti a vérellátást, sőt akár még a megfázás tüneteit is enyhítheti, annak függvényében, milyen varázsszerekkel turbózzátok fel a vizet. Ha az itt felsoroltak közül csak egyre is „befizetnétek”, készítsetek egy igazi csodaszert, vagyis fürdőbonbont. Amellett, hogy pofonegyszerűen elkészíthető, olcsón kivitelezhető, és sokkal egészségesebb, na meg persze olcsóbb, mint boltban kapható társai.
Meddig fürdesz még?! – Nálatok is megy a balhé a fürdésidő miatt?
Te a kopogtató, fürdőbe bekiabáló vagy a parttalanul vizet pacsáló csapatban játszol? Én mindkettőben. Időről időre változik a szerep. Én a lányomra kopogtatok, kiabálok, aki 23 perc zuhanycsobogás után is samponos hajjal üldögél a kádban (és még a hajbalzsamozás hátravan), velem a párom morog, nem hiszi el, „hogy nem tud egy nő öt perc alatt talptól tetőig lezuhanyozni”. Én hat percig fürdök, de azt is sokallja. Jogosan.
A cikket ide kattintva olvashatod végig.
A hozzávalók szinte bármelyik drogériában, boltban vagy gyógyszertárban fellelhetőek, csupán arra kell figyelnetek, hogy olyan alapanyagokból készítsétek, amik jót tesznek a szervezeteteknek, 100%-ban tiszták, mesterséges anyagoktól mentesek, és nem irritálják a bőrötöket.
A bonbon hatóanyagai feloldódnak a vízben, majd a bőrön keresztül felszívódnak, miközben elpárolognak, amit pedig belélegzünk – így fejti ki szuper hatását. Készíthetünk belőle élénkítő vagy épp nyugtató golyókat is, annak függvényében, éppen milyen időszakunkat éljük:
A gyógynövények szárítottan, de illóolaj formájában is belekerülhetnek a bonbonba – tetszés szerint –, de akár vegyesen is! Olajra azonban mindenképpen szükségetek lesz – ha nem is illóra, de olívára vagy szőlőmagra biztosan –, hiszen ennek köszönhetően lesz igazán puha a bőrötök. (Védőréteget képez a bőrön, és bent tartja a nedvességet.)
Élénkítő kávés bonbon
Amire szükségetek lesz:
Elkészítés:
Mutatjuk a fázisokat:
Tudnivalók:
Fontos, hogy miközben készítitek, ne érje a golyókat egy csepp víz sem, mert pillanatok alatt tönkreteheti a munkátokat.
Mindenképpen bio-, illetve 100%-os illóolajat használjatok.
Mielőtt teleszórnátok gyógynövényekkel a fürdőbonbont, nézzétek meg, hogy melyik hatóanyag mire jó, illetve hogy nem okoznak-e bőrallergiát, hogy nem vagytok-e rá érzékenyek.
Ha színezékeket is szeretnétek használni a bonbonhoz, lehetőleg válasszátok a természetes esszenciákat, és használat után mindig mossátok ki a kádat, nehogy elszínezze a festék.
15 praktika, amivel rengeteget spóroltok a fürdőszobában és a konyhában
„A tudatos életmódot nemcsak a pénztárcátok, hanem az egészségetek is megérzi. Olyan tapasztalatokról mesélek nektek, amelyekkel elkerülhetitek a túlfogyasztást mosás, fürdés, hajmosás vagy mosogatás közben” – írja korábbi cikkében grafikusunk, Panka, aki rajzos tippekkel segít nektek a spórolásban.
Kattintsatok ide a tudnivalókért!