Persze azt írják, most még nem használható csak úgy az Addyi néven futó Viagra recept nélkül. Szigorúan orvosi hozzájárulással váltható csak ki, és a napi egy szem szedése mellett nem fogyaszthattok alkoholt, illetve az sem mindegy, milyen gyógyszert szedtek még mellette párhuzamosan. Nekem nem tűnik túl biztonságosnak, főleg, hogy nyolc hét hatástalanság után be kell fejezni a szedését. Rossz reklám ez egy bogyónak, én azt mondom.
Pedig elvileg a hosszú távú szedése fokozza a női vágyat, teljesen mindegy, hogy stressz miatt, hormonok miatt vagy bármilyen más testi-lelki nyomás miatt nem vágyunk az együttlétre. Ráadásul a férfi-Viagrával ellentétben nem a nemi szervek vérellátását dobja meg, hanem az agy biokémiai folyamatába nyúl bele – minő meglepő dolog, nálunk a szex fejben kezdődik. Na jó, itt lebuktam, hogy szkeptikus vagyok. Eléggé.
Merthogy a kis bogyó tulajdonképpen a dopamin és a norepinefrin ingerületvivő anyagok szintjét emeli meg, illetve a szerotonint csökkenti. Ezek felelősek azért, hogy szexuálisan tűzbe jöjjünk. Igen ám, de én úgy gondolom, hogy a stressz feloldása, az érzelmi háttér biztosítása is fel tudná szabadítani a lelki okok miatt gátlódó szexuális energiákat. Persze nem mondom, hogy kirívó esetekben nem lehet megoldás a női Viagra.
Az is aggaszt kissé, hogy az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) kétszer is visszautasította a Viagra piacra jutását, pont a hatástalansága és a lehetséges mellékhatásai miatt. Most is csak szigorú feltételek mellett kapott zöld utat.
Hát, nem tudom. Ti szednétek?