Egyéb kategória

Elolvadtok: új törpemakifajokat találtak a kutatók

Húsz évvel ezelőtt ezekről a kis apróságokról még nem is tudott a világ, pedig már akkor is ott bujkáltak Madagaszkáron. A Német Főemlőskutató Intézet munkatársai három új törpemakifajt fedeztek fel.
vous - 2016.04.17.
Elolvadtok: új törpemakifajokat találtak a kutatók

Aprócska, éjszaka tevékenykedő majmocskákról beszélünk, amelyek csak a délkelet-afrikai szigetországban élnek. A területek égetéses irtása és a vadászat miatt azonban egyre nagyobb veszélyben vannak. A világ legeslegkisebb majma is a törpemakik családjába tartozik. Ő csupán 30 grammot nyom.

„Az egyes egyedek közötti genetikai különbségek értékeléséhez használt új, objektívebb eljárások segítségével több független bizonyítékot is találtunk arra, hogy a három törpemaki egy-egy új fajt képvisel” – mondta el Peter Kappler, az intézet munkatársa, írja a faktor.hu.

Azt tudni kell, hogy a barna szőrű és feltűnően nagy szemű állatok borzalmasan hasonlítanak egymásra. Egyes fajokat szemmel nem is lehet megkülönböztetni. Az esetükben csak genetikai eljárások során lehet felfedezni a másságot.

Egy biztos: mi elolvadunk minden egyes maki láttán…

Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Otthon

A fiatalok nyitottabbak az impulzusvásárlásra, az idősebbek hosszabban terveznek – így vásárolnak bútort a magyarok
Otthon
A fiatalok nyitottabbak az impulzusvásárlásra, az idősebbek hosszabban terveznek – így vásárolnak bútort a magyarok
vous - 2026.07.02.
A fiatalabb és idősebb korosztályok eltérő módon közelítik meg a bútorvásárlást: míg az idősebbek elsősorban személyesen vásárolnak, hosszabban terveznek és jobban támaszkodnak az áruházi szakemberek tanácsaira, addig a fiatalok nyitottabbak az online csatornákra, piacterekre és az impulzus alapú döntésekre. A JYSK megbízásából készült országos reprezentatív kutatás szerint ugyanakkor minden generációra igaz, hogy a bútorvásárlást továbbra is megfontolt, tudatos döntésként kezeli.