Oké, nem én, hanem a zero waste koronázatlan királynője, Bea Johnson, akinek múlt héten én is ott ültem a budapesti előadásán. A beszámolót megírtam, de folyamatosan két dolog kattog az agyamban: a hajam levágatása és eladományozása, valamint a minimalista ruhatár kialakítása. Kitaláljátok, melyik lenne az igazi kihívás?
Nem, nem a hajam, mert a hajam megnő újra, én pedig biztosan segítek – ez nem okozna akkora sokkot, mint például a sminkmentes élet vagy a minimalista gardrób. Nem kampányolok ellene, egyszerűen erre még nem vagyok felkészülve, de Bea Johnson posztjait és fotóit nézegetve hajlok arra, hogy újra átválogassam a ruháimat. Elképesztően inspiráló ez a nő!
De 15 darab összvissz?! Ez képtelenség!
Oké, hogy nem vásárolok ruhákat, de a ruhatáram nagy részét szeretem. És igen, egy-egy darab évente egyszer-kétszer kerül elő, de nagyon hiányozna, ha nem lenne annál az egy-két alkalomnál.
Bea Johnson hogyan csinálja?
Először is tisztában van:
Ez mondjuk az alap, enélkül bele sem szabad vágni a minimalista gardróbba. Egy stylist ismerősömmel beszélgetve jutottunk arra, hogy nagyjából az a színtípus tudja a legkönnyebben megugrani a kapszulagardróbot, amelynek jól áll a fekete, a fehér, a szürke és a bézs. Emellett nem szívesen visel mintákat, és az alakja olyan, mint egy modellé, vagy klasszikus homokóra.
Hát, ez nem én vagyok, de annál izgalmasabb!
Miből áll pontosan a gardróbja? Hogyan lesz 1 ruhából 22, és 1 szoknyából 8?
A teljes cikket a blogomon olvashatjátok el, ahol sokat mesélek a fenntartható divatról, a #viszlatfastfashion projektről, és arról, hogyan lehet élni ruhavásárlás nélkül.
Inspiráló, lenyűgöző, jó fej – Bea Johnson, a zero waste nagykövete Budapesten járt
Nem mindenki kulacsba töltött vízzel érkezett. Ez volt az első megállapításom a zero waste életmód legbefolyásosabb képviselőjének tartott Bea Johnson budapesti előadása előtt. Volt, aki előtt palackos víz vagy kóla, mások előtt dobozos üdítő állt, de a kiállítótérben vásárolhattam volna ökopalackos vizet is. Még az érdeklődők is különböző szinteken állnak a „nulla hulladék” témában – de idehozta őket a kíváncsiság, és az a vágy, hogy változtatni és változni akarnak. A cikket ide kattintva olvashatjátok tovább.