Egyéb kategória

Trollok, perverzek és sült krumpli – a legabszurdabb pletykák a sztárvilágból

Hogy mi a közös Marilyn Mansonban, Harry hercegben és Bill Murray-ben? Mindannyiukról olvastunk már megannyi pletykát, ezek közül pedig biztosan volt, aminek volt is alapja, és persze olyan is, aminek nem. De miért érdekel ez minket egyáltalán? A kedvenc énekesünk koncertjét szívesen megnézzük, aztán kivesézzük, milyen szettben állt színpadra, elénekelte-e a kedvenc számainkat. Nem teljesen mindegy, hogy mit művel az illető otthon a négy fal között?

vous - 2017.01.05.
Trollok, perverzek és sült krumpli – a legabszurdabb pletykák a sztárvilágból

A válasz határozottan NEM, nem mindegy! Valamiért ösztönösen vágyunk a pletykákra, de nem csak napjainkban. Az emberek pletykák iránti vonzódása már az ókori falfirkákon is megmutatkozott, ahol ismeretlenek – sokszor megbízásos alapon – közismert emberek magatartásaira vonatkozó obszcén ítéleteket firkantottak. Vagyis a mai bulvárhírek – ha kicsit más formában is – már nagyon korán megjelentek, ami az évek múlásával csak még inkább közkedveltté vált.

barbie pletyka

Miért bámulnak meg és miért ítélkeznek feletted idegenek?

A minap történt velem egy dolog, ami miatt erősen elgondolkoztam azon, hogy miért vagyunk előítéletesek. Máris kifejtem nektek a teóriámat.

A mai bulvárhírek pedig minden témára ráugranak, ami egy kicsit is növeli az olvasottságot, de nem csak a bulvármédia, a híranyagok is erre építenek. Ezek közül is előnyben részesülnek azok, amelyek valamilyen érzelmet váltanak ki az emberből: emberi tragédiák, balesetek, természeti katasztrófák, bűncselekmények.

Ezekkel pedig mind-mind olyan ösztönökre szeretnének hatást gyakorolni, ami szinte kivétel nélkül minden emberben megtalálható:

  • kíváncsiság
  • együttérzés
  • szenzációéhség
  • sajnálat és szánalom
  • irigység, részrehajlás
  • vágy
  • tehetetlenség
  • meghökkentés

csak, hogy néhányat említsünk. A bulvármédia ugyanezekre épített akkor is, amikor olyan abszurd pletykák jelentek meg hírességekről, mint például hogy Manson kivetette a lengőbordáit. De vajon ezeknek van bármilyen alapjuk?

Kezdjük azzal, hogy valamiért a rocksztárokról eleve egyszerű elméleteket gyártani. Illik az imidzsükbe, és szinte bármit képesek vagyunk elhinni róluk.

Gene Simmons és az óriásnyelv

A neve talán sokaknak nem mond semmit, de ha azt mondom, Kiss és a (magyar származású) nyelvnyújtogató frontember? Akkor már mindenkinek beugrik, igaz? Hogy miért olyan érdekes ő?

Mert állítólag Gene nyelve nem magától, hanem egy műtéttől lett ilyen hosszú. Egészen pontosan – a pletykák szerint – hozzávarrták egy tehén nyelvét az övéhez. Habár büszkén mutogatja a védjegyévé vált nyelvet, amit karrierjük csúcsán egymillió dollárra is biztosítottak, a hír természetesen kamu. Az igazság az, hogy bár valóban természetellenesen hosszú Simmons nyelve, ez egy veleszületett rendellenesség.

Forrás:
pickledgingerblog, flaticon

Marilyn Manson és a lengőbordák

Talán ez az egyik legközismertebb pletyka, mely szerint Manson kivetette a lengőbordáit, hogy saját magát kényeztethesse (szájjal). Hát egyrészt nincs az az ember, aki ezt bevenné, másrészt vannak elegen, akik szívesen megteszik ezt helyette! Manson életrajzi könyvében ezt a pletykát is megemlíti, illetve azt, miért kaphatott khm…„szájra” ez a pletyka.

„Egy szilveszteri bulin, az első szettben frakkot és cilindert viseltem. A másodikban egy Terri nevű lány úgy öltözött be, mint én: fekete parókát, frakkot és cilindert vett magára, és felkötött egy valódinak látszó műpéniszt. Amikor kiment a színpadra, mindenki azt gondolta, én vagyok az, és kilóg a faszom a nadrágomból. Ebben eddig nem volt semmi újdonság. Amikor a banda belekezdett a Cake and Sodomyba, kimentem a lányhoz és a számba vettem a műpéniszt. Az egész úgy nézett ki, mintha a saját faszomat szopnám. Talán ez az alapja annak a pletykának, hogy kivetettem pár bordámat, annak érdekében, hogy könnyebben ki tudjam elégíteni magamat szájjal.”

Forrás:
flaticon, Facebook / Marilyn Manson

Ozzy és a denevér

Szintén elég híres sztori, amiben Ozzy Osbourne (Black Sabbath) leharapja egy denevér fejét. El is hisszük neki, nem igaz? Hát sajnos el is hihetjük, mert ez bizony igaz. Az eset még magát Ozzyt is meglepte, hiszen abban a hitben élt, hogy egy műdenevért tart a kezében, majd harap meg. De amikor a vér belefolyt a szájába, na az még őt is meglepte!

Forrás:
flaticon, Facebook / Ozzy Osbourne

Bill Murray, az igazi troll

Bill Murray-nek több mókás húzása is volt már, és ami a legjobb, hogy a legtöbb valóban meg is történt. Például hogy beleevett egy vadidegen sült krumplijába a MacDonald's-ben, majd mosolyogva hozzátette:

ezt úgysem hiszi majd el neked senki.

Bárcsak egyszer az én kajámba falna bele!

Forrás:
Youtube, flaticon

Nektek melyik a kedvenc pletykátok hírességekről?

Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

A JYSK Otthont Teremtünk Adományprogram 3 millió forint értékű bútort adományoz az Onkológiai Intézetnek
Világ
A JYSK Otthont Teremtünk Adományprogram 3 millió forint értékű bútort adományoz az Onkológiai Intézetnek
vous - 2025.11.17.
A JYSK Magyarország fontosnak tartja, hogy segítse azokat a közösségeket és szervezeteket, akiknek a legnagyobb szükségük van a támogatásra. A JYSK filozófiája, hogy mindenki abban segítsen, amiben a legjobban tud, így a vállalat közel 3 millió forint értékű bútorokkal támogatja az egészségügyi intézményt.

Otthon

Jön a második baba? Lehet, hogy itt az idő vidékre költözni
Otthon
Jön a második baba? Lehet, hogy itt az idő vidékre költözni
vous - 2025.12.05.
Amikor úton van a második gyermek, valahogy minden megváltozik. Az ismerős nappalok új értelmet kapnak, a megszokott rutin átalakul, és a jövő hirtelen sokkal kézzelfoghatóbbá válik. Már nemcsak az a fontos, hogy mi hová tartunk, hanem az is, milyen környezetet teremtünk a gyermekeinknek. Egy helyet, ahol biztonságban, szeretetben és szabadon nőhetnek fel.