Minden egyes lap egy műalkotás – percekig el lehet nézegetni őket, akkor sem veszünk észre rajtuk minden részletet. A szimbólumok megértéséhez komoly háttérismeretre van szükség, de a kártyák ezek nélkül is beindítják a gondolatokat. Sőt, ha egy kicsit elengedjük magunkat, és hallgatunk a megérzéseinkre, akkor a jelentésük ismerete nélkül is mesélnek nekünk. A Crowley-féle tarot-kártyákat egy brit képzőművész, Lady Frieda Harris festette. A munka eredetileg fél évet vett volna igénybe – öt évig tartott.
Nap mint nap hozunk döntéseket: melyik útvonalon menjünk a munkahelyünkre, mit rendeljünk ebédre, megvegyük-e a kávét a Starbucksban, vagy főzzünk le egyet inkább a kotyogóssal, kell-e a következő pohár pezsgő a céges karácsonyi buliban, vagy üljünk be inkább a taxiba, mert akkor elkerüljük, hogy teljesen szerelmesre igyuk magunkat?
Léteznek ennél sokkal nehezebb döntések is. És a nehézséget sokszor nem az adja, hogy döntenünk kell, hanem a társadalmi nyomás, a saját korlátaink, beidegződéseink és megszámlálhatatlanul sok külső tényező. A legnehezebb döntéseket pedig azért olyan rémes meghozni, mert
elképzelésünk sincs, mire számítsunk, nem ismerjük előre a dolgok kimenetelét.
Ha kerültetek már valaha ilyen helyzetbe, akkor éreztétek, milyen megnyugtató tud lenni egy nagy tapasztalattal bíró ismerős, egy sokat látott kolléga véleménye, egy látogatás a házi asztrológusunknál, numerológusunknál, grafológusunknál, a napi angyalkártya, a Ji king vagy a tarot. Az én most már annyira nem is titkos fegyverem az utóbbi, ezen belül is a Crowley-féle tarot-kártya. A lapok teljesen rabul ejtettek gyönyörű színeikkel, a rajtuk megjelenő alakokkal és szimbólumokkal. Mindegyik kártyalap egy önálló műalkotás, amelyet hosszasan lehet nézegetni, mert olyan aprólékosan kidolgozottak, hogy minden egyes alkalommal új, izgalmas részletet fedezek fel rajtuk.
Egy boszi, akinek már fiatalon megjósolták, hogy ő maga is jósnő lesz
Amikor Tóth Anitának 22 évesen azt mondta egy jósnő, hogy üdvözli a köreikben, még nem tudta, mit jelent az, hogy benne van a „jel” a tenyerében. Azóta, hogy saját maga is felfedezte különleges képességeit, rengeteg embernek segített különböző krízishelyzetek megoldásában. Utat mutatott egy-egy kereszteződésnél a hozzá fordulóknak. Jósnőhöz ugyanis nem a boldogság kellős közepén fordulnak az emberek, és jövendölni sem csak a cigányasszonyok tudnak.
A cikk folytatásáért kattintsatok ide!
A tarot a 14. században bukkant fel először Európában az iszlám világból, ahol a mamelukok (a rabszolgatestőrség tagjai) játék kártyaként használták ezeket. Ekkor egy pakli még csak 56 lapból állt: a négy színből (kardok, kelyhek, botok, érmék) és a négy udvari lapból (király, királynő, lovag és apród).
A 15. században a pakli tovább bővült a leggazdagabb és legmélyebb jelentésű lapokkal, amelyek eredete vitatott. Se nevük, se számuk nem volt, csak képként kerültek a pakliba.
A tarot-kártyák neve és jellegzetes megjelenési formája csak a 16. századra alakult ki, de a kártyákon lévő ábrázolás nem tette könnyűvé a jelentésük feltárását, mivel akkor még nagyon egyszerű rajzok kerültek rájuk. Ez csak az 1900-as évek végén változott, amikor megjelent a Rider–Waite-féle változata a tarot-nak, amelyet Arthur Edward Waite tervezett és Pamela Colman Smith festett meg. Ez a világon a legnépszerűbb tarot. 1944-ben azonban napvilágot látott egy újfajta értelmezés is, amely Aleister Crowley-hoz köthető. Crowley sokak szerint fekete mágus volt, mások szerint ő maga volt a beavatott. A mai napig vitatkoznak arról, mennyire volt zseni, mennyire haladt a saját kora előtt.
Mit mondott a tarot a VOUS-lányoknak?
A Crowley-féle kártyákat behoztam a szerkesztőségbe is, hogy a VOUS-lányok is húzzanak egy-egy lapot. A legegyszerűbb jósláshoz ugyanis elég megkeverni a kártyákat, feltenni egy kérdést, majd bal kézzel húzni egyet a kiterített lapokból. Ne vessen meg senki bennünket, de mi inkább csak szórakoztunk ezen a karácsony előtti napon. A legtöbben nagyon pozitív kártyát húztunk, de voltak, akiket elgondolkodtatott egy-egy lap. Elmélyedésre azonban nem volt idő.
Másnap otthon is elővettem a paklit. Volt időm kevergetni a lapokat, a kérdésemre koncentrálni, kiteríteni őket. A legnagyobb megdöbbenésemre ugyanazt a lapot húztam 2017-re, mint a szerkesztőségben.
Izgalmas év lesz, az biztos.
De még mielőtt bárki nekem esne, egy dolgot szeretnék leszögezni. A döntéseimet természetesen nem a lapok alapján hozom. Nincs az a jósnő, asztrológus, numerológus, kártyavető vagy boszorkány, amelyiknek nagyobb hatása lenne a saját életemre, mint önmagamnak. Ahogyan döntök, az mindig is az én felelősségem lesz, nem foghatom a következményeket csillagállásokra vagy a lapjárásra. És azt tanácsolom, tegyetek így ti is:
ti legyetek saját magatok tanácsadói.
Egy dolgot viszont hadd jegyezzek meg: olyan sem volt még, hogy ne gondolkoztam volna el a kártya üzenetén. A szerkesztőségben persze nem lehet annyira elcsendesedni, mint otthon, amikor tényleg hatalmas erővel tör rám egy-egy kérdés. Amikor már jó ideje cipelem magammal, akkor jó egy kicsit leülni, összekeverni a lapokat, kiteríteni őket. Rákoncentrálni az adott problémára és húzni.
A döntéseket tehát botorság lenne ezek alapján hozni, de a gondolkodásban sokszor tudott segíteni egy-egy lap.
Mit tesznek a VOUS-lányok nehéz döntések előtt?
Szerzőnk, Puha Andi a szakkönyvekhez fordul, de van egy másik módszere is:
„A terápiás írás. Kiírom magamból, és ezzel feldolgozom, a végére segít tisztábban látni a dolgokat.”
Szerkesztőnk, Engel Nóri nem sokszor került eddig nehéz helyzetbe, de olyankor egy dolog mindig segített neki:
„Nehéz időszakokban, amikor már mindennel tele a hócipőm, és minden nehéz, és semmiben sem vagyok biztos, akkor asztrológushoz megyek. Ez az, ami bevált eddig, és NEKEM személy szerint tényleg segít. 2017-ben pedig a Year Compasst szeretném kipróbálni, amiről Nina ebben a korábbi cikkben írt is.”
Szenior szerkesztőnk, Mojzi a Ji kingre esküszik:
„Ha nehéz időszakomat élem, sokszor előkapom a Ji csinget/Ji kinget, ez az én kis Bibliám. A változások szent könyve! Utat mutat, elgondolkodtat és megnyugtat. Ez tulajdonképpen egy orákulumgyűjtemény, a kínai kultúra egyik legrégibb írásos emléke, tele bölcsességekkel. Nem mondja meg a jövőt,
inkább tanácsokat ad egy helyzet megoldására. Az, hogy utána te melyik ösvényen haladsz, már rajtad múlik…