Minden új ruhánkba szerelmesek vagyunk A-tól Zs-ig. Vagyis nem egészen, mert az R betűnél néha megállunk bosszankodni. Egész biztosan ismeritek ti is a RUHACÍMKÉT, amit szinte mindig a legrosszabb pontokon találunk meg. Kifordul a nyakunknál, csiklandozza a hónaljunkat, vagy épp szúrja a derekunkat. Azonban mi most azért szólnánk néhány jó szót az érdekében.
Talán már ti is jártatok úgy, hogy a frissen vásárolt ruhátokat kihúztátok a mosógépből, és leesett az állatok. A gardróbotok legújabb lakójának ugyanis összement a mérete, elszíneződött vagy megrongálódott. Nos, az ilyen kellemetlen szituációkat könnyen elkerülhetitek, ha vettek pár pillantást arra a ruci belsejében található néhány centis kis fehér anyagra.
Vegyszeres tisztítás
Kör: A ruha vegytisztításra alkalmas.
Kör áthúzva: Nem adhatjátok le a tisztítóban a ruhadarabot, mert azt az anyag nem viselné jól. És nem azért, mert hiányoznátok neki.
Ezek a címkék főleg a tisztítóban dolgozó szakemberekre vonatkoznak, ha a körben betűt találtok, az a különböző vegyi anyagokat korlátozzák, melyeket az illetékes helyeken használnak.
Mosás
Vizesedény: A ruhadarabot moshatjátok bármilyen víz segítségével, kézzel és gépben is, ahogy szeretnétek, mert bírni fogja.
Vizesedény áthúzva: Nem tudjátok biztonságosan kimosni, bármilyen eljárással. Emellett lesz külön utasítás arról, hogy akkor miként szabad megtisztítanotok az anyagot.
Vizesedény + pötty: Ez, illetve a hőmérséklet felirat ugyanazt a célt szolgálja, segítség, hogy milyen hőfokú vízben moshatjátok ki a ruhát.
Vizesedény + pötty + 1 vonal: A pötty és az egyszeri aláhúzás nemcsak a hőmérsékletre, hanem a kímélő mosásra is felhívja a figyelmeteket.
Vizesedény + hőmérséklet: Itt nem pöttyök, hanem a konkrét számok határozzák meg a mosási hőmérsékletet.
Vizesedény + hőmérséklet + 2 vonal: A dupla aláhúzás jelzi, hogy kényes darab van a kezetekben, így a mosógépet is ehhez passzolóan állítsátok be. A hozzá tartozó hőben pedig egyértelműen segítenek.
Vizesedény + kéz: Csak abban az esetben moshattok gépben, ha azon van kézimosás-opció. Egyébként pedig marad a tál vagy a mosdókagyló, langyos vízben nyomkodjátok át a ruhadarabot.
Fehérítés
Háromszög: Ilyenkor bármilyen fehérítőt használhattok a ruhán.
Háromszög + 2 vonal: Kerüljétek a klórtartalmú fehérítőket, valamint a hypót. Csak olyat válasszatok, amelyik színmegóvó tulajdonsággal bír.
Háromszög + áthúzva: Felejtsétek el a fehérítést, vagy búcsúzzatok el a darabtól!
Szárítás
Kocka + kör: A szárítást bármilyen hőfokra kapcsolhatjátok.
Kocka + kör áthúzva: Nem száríthatjátok gépben a ruhátokat.
Kocka + kör + 1 vonal: Enyhébb szárítás / centrifugálási programot válasszatok.
Kocka + kör + 2 vonal: A legkímélőbb szárítási / centrifugálási programot válasszátok.
Kocka + kör + pötty: Segít, milyen hőfokra kapcsoljátok a szárítót.
Vasalás
Vasaló: A ruha vasalásra bármilyen hőfokon alkalmas, gőzölősre és szárazra egyaránt.
Vasaló + 1 pötty: A pötty itt is a hőmérsékletől árulkodik, ez esetben a megengedett: 110 °C (alacsony hőfok).
Vasaló + 2 pötty: Ez esetben a megengedett: 150 °C (közepes hőfok).
Vasaló + 3 pötty: Ez esetben a megengedett: 200 °C (magas hőfok).
Vasaló áthúzva: A vasaló maradhat a szekrényben, ugyanis nem lesz rá szükségetek. De így kipróbálhatjátok EZT a tippünket!
Megértjük, ha továbbra is kivágjátok az útmutatót a ruhából, de próbáljátok memorizálni az ajánlottakat, vagy tegyétek el egy dobozba a címkét!