Mit jelent számodra az ünnepi készülődés?
Szeretem ezt az időszakot. Bár mindenki rohan ötezerrel, mégis jó forralt borozni a Vörösmarty téren, korcsolyázni a gyerekekkel vagy csak végigsétálni a feldíszített Andrássy úton. A gyerekeim izgatottak, várják az ajándékokat és még hisznek abban, hogy a Mikulás csempészi a csizmájukba az ajándékokat.
Hogyan készültök a karácsonyra?
Próbálom azt beléjük plántálni, hogy ne csak a nagy ajándékoknak örüljenek, hanem elsősorban az legyen jó érzés, ha egymásnak készítünk valamit.
Hogy annak van igazi értéke, amire időt, gondolkodást, munkát is fordítottunk.
Ilyenkor összegyűlik a nagy család?
Mi otthon Mikulást és hanukát ünneplünk, a karácsonyt pedig a párom szüleinél töltjük. Így a gyerekek egész decemberben dőzsölnek a meglepetésekben. Sok családtaggal és baráttal találkozunk ilyenkor, eszünk-iszunk, kicsit megpihenünk és főleg – együtt vagyunk.
Sikeres énekesnőként, valamint egy lemez- és könyvkiadó vezetőjeként hogyan egyezteted össze a munkád és az elfoglalt édesanya szerepet?
Nem könnyű, mint minden dolgozó anyukának, de azért próbálom összeegyeztetni a szakmai elfoglaltságaimat a magánéletemmel. Reggel fél 7-kor kelek, reggelit készítek, tízórait csomagolok, beviszem a gyermekeimet az iskolába és az óvodába, majd próbák, gyakorlás, céges elfoglaltságok, délután jönnek a gyerekek különórái, majd este az együttlét, ha nem játszom épp. Amikor már alszanak a gyerekek, még dolgozni szoktam, sokszor éjfélig vagy tovább.
Hétvégén tudunk több időt együtt tölteni, bár azok is gyakran tele vannak az Állati Zenés ABC gyerekkoncert fellépéseimmel. Mivel a párommal (Födő Sándor “Fodo” zeneszerző, zenész) sokat dolgozunk együtt, ügyesen kell beosztani, hogy a gyerekek ezt ne érezzék.
Teszteled a gyerekeiden a dalaidat, a képeskönyveket?
Szeretek kitalálni egy koncepciót, megtalálni hozzá a megfelelő alkotótársakat, és a nulláról felépíteni egy projektet. Élvezem, hogy újat hozunk létre, ami másoknak is jelent majd valamit.
Az Állati Zenés ABC esetében is így volt, 2012 tavaszán fogant az ötlet, hogy készítsek olyan képeskönyvet, lemezt, színpadi koncertet, amiben az óvodás és kisiskolás gyerekeknek játszva beszélhetek, énekelhetek a betűkről és állatokról.
Ezt az anyagot a gyermekeim inspirálták, szerettem volna olyan tematikus és zenében, szövegben igényes mai projektet létrehozni, ami úgy érzem, hiányzott akkor a gyerekzenei palettáról. Az első könyv 2013-ban, új kiadása 2015 júniusában, második része pedig a napokban jelent meg. A gyerekeinknek természetesen meg szoktuk mutatni a zenéket, és figyeljük, hogy mit szólnak hozzá.
Ha társasozni akarnak, mialatt szól a zene, akkor tudjuk, hogy nem jó.
Sokat mesélsz a gyerekeidnek?
Igen! Számunkra nagyon fontos az esti mese, és az esti szertartásunk része.
Mit jelent neked a mesélés?
Nagyon intim együttlét, ilyenkor összebújunk, együtt gondolkodunk, beszélgetünk, csönd van körülöttünk, csak egymásra figyelünk. A gyerekeimnek és nekünk is sokat ad.
Mindig erre a pályára készültél, vagy voltak gyerekkori alternatívák?
Nagyon korán kiderült, hogy a művészi pálya érdekel. Az éneklés mellett imádtam rajzolni, de aztán a zene és a színpadi kifejezési formák fontosabbá váltak számomra.
Milyen karácsonyi meglepetéssel készülsz a kis rajongóidnak?
A napokban jelent meg az Állati Zenés ABC 2. szólókönyvem és -lemezem, Födő Sándor “Fodo” zenéjével, Hegyi György dalszövegeivel és Bakos Barbara rajzaival. A lemezbemutató koncertünk pedig jövő szombaton lesz. A koncertre sok-sok meglepetéssel készülünk.