Egyéb kategória

Ti leugranátok a világ legmélyebb függőleges barlangjába?

Ha esetleg Mexikó erdőiben jártok, akkor mindképpen nézzetek a lábatok elé! Egy ottani kis település, Aquismón ugyanis otthont ad egy nagyon különleges látványosságnak: a Fecskefészek-barlangnak, ami 370 méter mélyen helyezkedik el az erdő alatt.

vous - 2017.02.12.
Ti leugranátok a világ legmélyebb függőleges barlangjába?

Ez a világ legnagyobb függőleges barlangja, ami akkora, hogy például elférne benne a Melbourne-ben található Eureka Tower. A helyi emberek már régóta tudtak a barlangról, de a turisták csak 1966-ban fedezték fel a látványosságot, azóta pedig nagyon népszerű – írja a Smith Journal.

Objektum doboz

Olyan mély, hogy barlangászoknak egy teljes óráig tartott, amíg lejutottak az aljára. A „base-jumpereknek”, vagyis a barlangugróknak viszont mindössze 10 másodperc is elég, hogy elérjék a vizet a barlang aljában. Viszont visszafelé már jóval több idő kell ahhoz, hogy feljöjjenek: közel három óráig tart, mire kimásznak.

Nézzétek csak, hogy néz ki ez a gyakorlatban:

Objektum doboz

si-sieles-sielni-teli-sport

Adrenalinfüggők vagytok? Akkor félre a léccel és a deszkával, ezekből a téli sportokból válasszatok!

Nem gondolom, hogy a síelésre és a snowboardozásra csak úgy hipp-hopp rá lehet unni, de akik imádják az extrém sportokat, biztosan nem állnak meg ennél a kettőnél. Nem is kell, hisz számtalan más téli sport közül választhattok, én ebből most ötöt emelnék ki nektek.

A teljes cikket ITT olvashatjátok el.

Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Különleges szigetek Izland körül
Világ
Különleges szigetek Izland körül
vous - 2024.11.09.
Björk kétségtelenül Izland egyik ikonikus női alakja, aki világhírű énekesnőként és zeneszerzőként ismert. Az avantgárd popzene királynője nemcsak zenéjében, hanem megjelenésében és egész művészetében képviseli szülőföldje szellemiségét.

Otthon

3 tipp a tisztább otthoni levegőért
Otthon
3 tipp a tisztább otthoni levegőért
vous - 2024.11.27.
Az otthonunk levegője gyakran több szennyeződést tartalmaz, mint a kültéri levegő. Az épületek hatékony szigetelése ugyan sok energiát takarít meg, ezzel együtt azonban korlátozza a levegő természetes áramlását. Így a por, a vegyi anyagok, az allergének és a páratartalom felhalmozódik, ez pedig hosszú távon növeli a légúti megbetegedések kockázatát.