Népszerűségük nem véletlen, hatásaik magukért beszélnek, ezért ma számtalan kozmetikum szinte állandó faktorai, amelyek láttán a bőrük fiatalos állapotának megőrzéséért tenni akaró hölgyek azonnal leemelik az ezeket tartalmazó készítményeket a polcról. Tudj meg róluk, hatásaikról mindent, hogy a megfelelő bőrápolási rutint alakíthasd ki!
A hialuronsav és a niacinamid szinte minden ázsiai arcápolóban megtalálható amolyan extraként, azonban hatékonyságuk csak egy bizonyos koncentrációban számottevő, így olyat válassz, amiben 1, illetve 5% feletti koncentrációban találhatók meg. A SzépségCenter minőségi arckrémeinek titka a magas hatóanyag-koncentráció, valamint a természetes hidratáló, ránctalanító, ráncmegelőző hatóanyagok.
Mind a hialuronsav, mind a niacinamid megtalálható az emberi bőrben is. Előbbi hatékonyan támogatja minden típusú bőr vízháztartását, utóbbi pedig a faggyútermelés szabályozásával biztosítja a jobb bőrképet, illetve segít helyrehozni a száraz bőr gyenge védőrétegét. A niacinamid gyulladáscsökkentő hatással is bír, így megoldást jelenthet, ha gyakran feszül, viszket vagy kiszárad a bőröd, illetve apró bőrhibákkal küzdesz. Ezen hatások az öregedő bőrnek is gyógyírt jelentenek.
A hialuronsav vízmegkötő képessége egyedülálló, ugyanis saját tömegénél ezerszer több vizet képes megkötni. Lenyűgöző hatását annak is köszönheti, hogy serkenti a bőr önregenerációs képességét.
A természetes állapotában hatalmas hialuronsav-molekulát a kedvezőbb hasznosulása, felszívódása és mélyebbre jutása érdekében különböző molekulatömegű változatokban alkalmazzák a gyártók a kozmetikumokban. Megoldás lehet a jobb felszívódás érdekében az is, ha több rétegben, a “7 skin” módszerrel, az egyes rétegek közötti száradást megvárva visszük fel a bőrre.
A hialuronsavat nedves arcra, párás környezetben ajánlott felvinni a tartós, egész napon át tartó hidratálás érdekében.
A niacinamiddal kapcsolatban sokan tudni vélik, hogy C-vitamin szérummal együtt alkalmazva kipirosodást okoz, azonban ez csak akkor áll fenn, ha nem várjuk meg, míg az egyik felszívódik. Jó megoldás lehet időben szétválasztani a kétféle hatóanyag használatát, egyiket este, másikat reggel alkalmazni.
A niacinamid erősíti a bőr barrier funkcióját, ezáltal csökkenti a vízvesztést és az érzékenységét. Gyulladáscsökkentő tulajdonsága révén megoldást jelenthet a hiperpigmentáció eltüntetésében, ami pattanásos, aknés bőr esetén életmentő lehet, ahogy a faggyúmirigyek olajtermelését csökkentő hatása is.
A fentiek ismeretében érdemes tehát magas minőségű, megfelelő koncentrációjú hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumokkal felvenni a harcot a különböző bőrtünetek ellen!