A klímakatasztrófa és az energiaválság árnyékában azonban a fejlett országokban már évtizedek óta egyre több háztartásban használnak megújuló energiákat az energiaigények kielégítésére a lakók kényelmének biztosítása érdekében. Az innovatív rendszerek révén távlati cél, hogy a háztartások energiafüggetlen, energiahatékony egységekké váljanak, vagyis létrejöhessenek a jövő otthonai.
Hogyan érhető el az energiahatékonyság?
A STIEBEL ELTRON hőszivattyús rendszerei a jövő technológiáját képviselik, megújuló energiaforrásokat használnak fűtésre, hűtésre és használati melegvíz előállítására. Globális szinten és a háztartások szintjén is úgy érhető el energiahatékonyság, ha egyrészt csökkentjük az energiapazarlás mértékét, másrészt fenntartható energiagazdálkodást vezetünk be, vagyis a fosszilis energiahordozók helyett mindinkább a zöld energiát használjuk az élet minden területén.
Az otthonokban ezt az energiahatékony, innovatív, a megújuló energiaforrásokra épülő automatizált épületgépészeti és építészeti megoldások nyújthatják.
Az elektromos áram napenergiával történő megtermelése, így a fosszilis energiahordozók kiváltása már a háztartások számára is működőképes megoldás, amelyet minden bizonnyal felgyorsít az energiaárak, a rezsiköltségek drasztikus emelkedése.
Okosotthonok a kényelmünk szolgálatában
Az új technológiák és az internet révén nemcsak az életünk alakult át nagymértékben, hanem otthonaink is fejlődésen mennek keresztül. Az okosotthon-technológiák a kényelmünket szolgálják, de annál többet is jelentenek: energiahatékony háztartásokat a digitálisan vezérelhető funkciók által. A fűtés, világítás, biztonsági rendszerek, árnyékolás, stb. elektronikus szabályozása ugyanis lehetővé teszi, hogy személyes jelenlétünk nélkül, távollétünkben is hatékonyan, értünk dolgozzanak az épületgépészeti, építészeti rendszerek.
A felhasználóbarát megoldások nem változtatják meg gyökeresen korábbi életvitelünket, hanem az automatizálás, optimalizálás révén energiamegtakarítást tesznek lehetővé.
A megújuló energiák használatának korlátai
A zöld energia korlátlanul, ám időszakosan áll rendelkezésünkre, tárolásuk csak részben megoldott, így ez jelenti a jövő nagy kihívását.
A nap-, szél-, valamint a geotermikus energiák által megtermelt elektromos áram univerzálisan használható, így biztosan ez jelenti a jövőt, ha a szállítás és a tárolás megoldódik. Az intelligens épületgépészeti rendszerek, berendezések már ma is képesek a háztartások szintjén megoldást adni egyes problémákra.
A jövő otthonait a kényelem, a fenntarthatóság, az energiahatékonyság és a megújuló energiák felhasználása jellemzi, és már ma is részesei lehetünk.