Nem is tudom, hogyan kezdjem a mondandóm, hogy ne bántsak meg senkit se. Nyakkiszívás lesz a téma, remélem, ti is érzitek, hogy elég ingoványos talaj ez. Miért?
Olvastam, hogy a nyakkiszívásban semmi szégyellnivaló nincs, hiszen ha ez a kölcsönös beleegyezésen alapuló szexuális magatartás egyik formája, akkor nincs mit szégyellni, magánügy. Nos, onnantól kedzve nem az, hogy meglátom a kislány/nagylány/fiatalember/idős hölgy nyakán a villamoson, és belegondolok, hogyan került oda az a folt…
A nyakkiszívás ciki, gáz, és abszolút nem a szerelem és szenvedély jele. Még a 2000-es években sem volt divat soha, nemhogy manapság. A nyakkiszívás ártalmatlan, az egészségre nem káros, nagyon szélsőgéses esetben lehet csak halálos.
Maximum
halálosan ciki!
Viszont sajnos sok fiatalt és kevésbé fiatalt látok véraláfutásos nyakkal közlekedni, a nyomokat még a sál sem takarja el. Nem csak a nyakat lehet kiszívni, akinek érzékenyebb a bőre, annak a mellkasán vagy akár a válán is lehet ilyen „sebet” ejteni – kérlek, ne próbáljátok ki. Mivel sajnos téma, beszéljünk róla. Jöjjön három dolog, amit mindenkinek tudnia kell a nyakkiszívásról.
A nyom általában két hétig meglátszik
A nyakkiszívásnál a hajszálerek elpattannak, ez okozza a véraláfutást. A folt általában két hétig biztosan látszik majd, de ez függ a bőr hidratáltságától is.
Ha már megesett a baj…
Van rá pár trükk, hogyan gyorsítsátok fel a folt felszívódásának idejét. Hideg-meleg vizes borogatás, masszírozzátok óvatosan borsmentaolajjal. De soha ne nyomkodjátok túl erősen, és ne kapargassátok.
Elsminkelés
Ha csak nem vagytok profi sminkesek, nem fogjátok tudni elrejteni a csúnyaságot. Se alapozóval, se korrektorral… Megoldás: garbó, szorosabb sál.
Döntsetek ti!