Egyéb kategória

3 cipőjavító trükk, amit minden nőnek tudnia kell

Utáljuk, ha éppen a kedvenc cipőink mennek tönkre és mindent megtennénk azért, hogy kicsit tovább hordhassuk őket. Hoztam is nektek néhány trükköt, amikkel tutira tovább viselhetitek a lábbeliteket.

vous - 2022.03.18.
3 cipőjavító trükk, amit minden nőnek tudnia kell

Kopott velúrcipők

Sok hordás után már szinte természetes, hogy kicsit lekopik a velúr a cipőkről, de még lehet javítani a helyzeten. A gőz például remek megoldás lehet, felfrissíti a velúrt és nem látszik rajta, milyen régóta is hordjátok. Csak tegyétek be a fürdőbe a cipőket, miközben zuhanyoztok, és lesz egy új lábbelitek.

Vízfoltos bőrcipők

Idegölőek tudnak lenni a foltok a cipőn, ráadásul semmivel nem jönnek le. Ha csak éppen kiszaladtok valamerre a csizmátokban, akkor a hazaérkezés után egyből töröljétek le róla a vízfoltokat, mondjuk egy nem használt pólóval. De ha egész nap elvagytok, akkor nincs más dolgotok, mint újságpapírral kibélelni belülről a cipőt, a víz fel fog szívódni, másnap pedig egy ecetes ronggyal letörölhetitek róla a piszkot.

Forrás:
Unsplash

Nem túl jó szagú cipők

Ez a probléma megelőzhető. Csak meg kell győződnötök róla, hogy olyan zoknit hordtok, ami 100%-ban pamutból készült, mivel a nejlonból és a poliészterből készült zokni tökéletes környezet a verejtékezésnek. Ha már mindent kipróbáltatok, de semmi nem használt, akkor tegyetek egy kis zacskóba szódabikarbónát és rakjátok a cipőbe egy éjszakára.

Címkék: #cipő #trükk
Ajánlott cikkek

Top cikkek

Világ

Különleges szigetek Izland körül
Világ
Különleges szigetek Izland körül
vous - 2024.11.09.
Björk kétségtelenül Izland egyik ikonikus női alakja, aki világhírű énekesnőként és zeneszerzőként ismert. Az avantgárd popzene királynője nemcsak zenéjében, hanem megjelenésében és egész művészetében képviseli szülőföldje szellemiségét.

Otthon

3 tipp a tisztább otthoni levegőért
Otthon
3 tipp a tisztább otthoni levegőért
vous - 2024.11.27.
Az otthonunk levegője gyakran több szennyeződést tartalmaz, mint a kültéri levegő. Az épületek hatékony szigetelése ugyan sok energiát takarít meg, ezzel együtt azonban korlátozza a levegő természetes áramlását. Így a por, a vegyi anyagok, az allergének és a páratartalom felhalmozódik, ez pedig hosszú távon növeli a légúti megbetegedések kockázatát.