Az öngondoskodás fontos, hiszen mindenkinek kell, hogy önmagával foglalkozzon, pihenjen, feltöltődjön. De mindez egy kicsit mégis mást jelent, ha nagyon érzékeny emberekről beszélünk, hiszen az ő esetükben kicsivel erősebb és intenzívebb érzésekről van szó, mint általában másoknál. Számukra talán fontosabb is, szinte kötelező, hogy odafigyeljenek a szellemi és lelki békéjükre. Mutatjuk, ezeket tehetik a nagyon érzékeny emberek mentális egészségükért a szakemberek szerint.
Az emberek többsége talán el sem tudja képzelni, hogy hogyan élik meg a mindennapjaikat azok, akik különösen érzékenyek a világ és a környezetük történéseire. Ez olyan érzést válthat ki bennük – mondják a szakemberek –, hogy ők különböznek másoktól, és talán úgy is érezhetik, hogy sokkal kevésbbé vannak biztonságban.
Számukra különösen fontos lehet, hogy foglalkozzanak saját magukkal, a lelkükkel és a mentális egészségükkel. Mutatjuk, ezeket tehetik a nagyon érzékeny emberek mentális egészségükért a szakemberek szerint.
Fedezzük fel a saját spirituálitásunkat
Ahhoz, hogy élvezni, használni tudják az érzékenységüket, fontos, hogy az alapszükségleteiket kielégítsék. Tehát hogy jól érezzék magukat a bőrükben, ezután kerülhetnek egyre közelebb a spiritualitáshoz, a meditációhoz, a lélek dolgaihoz.
Egy hét internet nélkül?! Kipróbáltam, van-e élet a kütyükön túl
"Sziasztok, Mojzes Nóra vagyok, laptop- és sorozatfüggő. Valószínűleg ezzel a mondattal kezdenék egy csoportterápián. Szerencsére az egyhetes detox alatt önsegítő csoportot nem kellett felkeresnem, úgy éreztem, egyedül is le tudom gyűrni a függőségemet. Nem kell rosszra gondolni, nincsenek se alkohol-, se drogproblémáim, a tech cuccok viszont legalább annyira függőséget okozhatnak, mint a bódítószerek, talán csak kevésbé károsak. Talán… Belevágtam egy egyhetes digitális detoxba!" A teljes cikket ITT olvashatjátok.
A cikk folytatását keressétek a Ridikül oldalán!